İhtisas Kurumları
Mutlu Aile

Mutlu Aile

Mutlu Aile Mutlu Çocuk Eğt. Kül. ve Day. Der.

WEB SİTESİNE GİT
Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

WEB SİTESİNE GİT
GİV

GİV

Girişimci İş Adamları Vakfı

WEB SİTESİNE GİT
İnsan Vakfı

İnsan Vakfı

İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı

WEB SİTESİNE GİT
Abdulkadir SEVEN

Hendek ve Ateş

“Onlardan öncekiler de birtakım hileli düzenler kurmuşlardı; ama işte, Allah onların kurduğu yapıları temellerinden çökertti; öyle ki, (kurdukları yapının) tavanları başlarına yıkıldı ve Allah’ın azabı onlara, nereden geldiğini anlamadıkları bir yerden apansızın geliverdi.” (Nahl, 26)

Islam coğrafyası ateş çemberinde.
Dünya Ortadoğu Müslümanlarına kaderlerini belirleme hakkını vermediği gibi ateşten hendeklere çevrilmiş ülkelerinde diri diri ölüme mahkum etmektedir.
 
Ancak Rabbimiz, en kıymetli varlıklarını, canlarını ve evlatlarını kendisine adayan Biladü’ş-Şam Müslümanlarının adeta tutan eli, yürüyen ayağı ve gören gözü olmuştur. Yüzyıllarca bu toprakların yer altı ve yürüstü kaynaklarına göz diken güçler tüm rollerini oynamaktadır. Arap baharı adıyla heyecanlanan Coğrafya adeta satranç oyunun hamlesi olan at ve kale görevini görmekte. ABD Başkanı Obama’nın baş danışmanlığını yapmakta olan Zbigniew Brzezinski 98’de yayınlanan “Büyük Satranç Tahtası” adlı kitabında 21. yüzyılın süper gücünün kim olacağı sorusuna cevap arıyordu. Ona göre Avrasya’ya hakim olan dünyaya hakim olacak ve 21. yüzyılın süper gücü olacaktı. Çünkü Avrasya dünya nüfusunun ve dünya enerji kaynaklarının % 75’ni barındıran jeostratejik avantajlar sunan bir coğrafyaydı. Brzezinski, hali hazırda Avrasya’ya hakim olma, dolayısıyla 21. yüzyılın süper gücü olma noktasında en güçlü adayın ABD olduğu öngörüsünde bulunuyordu.
 
Brzezinski söz konusu kitabında Amerikan’ın Avrasya üzerindeki -21. yüzyıl dünya hakimiyet- planlarını suya düşürecek olası hamlelerden söz etmektedir. Bunlar arasında en çok dikkatleri üzerine çeken ihtimal ise Ortadoğu’dan çıkacak ve bütün Müslüman coğrafyayı tek bir siyasi çatı altında birleştirecek İslami siyasal bir varlığın Amerikan’ın Avrasya dolayısıyla 21. yüzyıl dünya hakimiyet planlarını suya düşüreceği öngörüsüydü.
 
Amerikalı kıdemli siyasetçi Kissinger’ın yazdığı bir makalede yer alan şu ifadeleri de bu endişelerin Suriye noktasında odaklandığını teyid etmektedir. “Amerika’nın bölgede yıllardır izlediği politika iki ana hayati temele dayanmaktaydı. Bunlardan birincisi bölgede bulunan petrolü sorunsuz bir şekilde kullanmak, ikincisi ise ‘İsrail’i korumaktı. Ancak Amerika’nın Suriye’de cereyan eden olaylara ilişkin tutumunun (yani Şam kasabının katliamları karşısında dünyayı oyalama siyasetinin) sebebi ise; bölgede bütün bölge halkını etkisi altına alan bağımsız bir devletin (?) doğmasından çok endişelenmesidir”(1)
 
Efendimiz şöyle buyurur; “Şam ehli fesada uğrarsa sizde artık hayır kalmaz.” (İmamı Ahmed, Tirmizi ve İbni Hibban)
Amerika'nın İsrail'in asırlık hedeflerine hizmet ettiğini, tek kutuplu bir dünya olmanın imkânlarını kullanarak İsrail'in "Arz-ı Mev'ud" politikasının gerçekleştirilmesine yardım ettiğini, Amerikan müdahalesinin, Filistin, Afganistan, Irak'la sınırlı olmadığını, sırada Suriye, Suudi Arabistan, Mısır ve Türkiye'nin bulunduğunu bilmeyenimiz yoktur. Dış güçler bir yandan Arz-ı Mev'udu adım adım İsrail'e katmaya çalışırken, öbür yandan da ülkemizi güçsüzleştirmek, iç savaşla bölmek, 2. Sevr'i uygulamak için ellerinden gelen her türlü gayreti göstermektedirler. Türkiye'yi zayiflatmak için önce ABD ve Avrupa PKK’yı terörist listesinden çıkaracak ve devletleşmesine zemin hazırlayacak. Bunun için yoğun bir propaganda çalışması başlatılacak. Batı kamuoyunda PKK sempatikleştirilmeye çalışılacak. Bu arada PKK’ya silah yardımı devam edecek ve ağır silahlarla donanmış bir PKK oluşturulacak.
 
Kuzey Irak ve Suriye’deki PKK varlığı daha da güçlendirilecek. Gücü kat kat artmış olan PKK’nın ilk hedefi Türkiye olacak. Sahip olduğu ağır silahlarla Türkiye’ye saldıracak ve Dogu şehirlerimizi ele geçirecek.
 
Rusya’nın, Çin’in, Kuzey Kore’nin, Batı ve Amerika’nın silahlarıyla donanmış bir PKK, arkasında derin devletlerin de desteği olacağı için Türkiye’ye karşı savaşında çok güçlü olacak. Güneydoğu’dan başlamak üzere şehirlerimiz, topraklarımız ağır bombardıman altında kalacak, saldırılar hızla ilerleyecek ve adım adım Türkiye’yi yutacak. (2) Bütün planlar ve hedefler güçsüz bir Türkiye ve diz çöktürülmüş bir ümmet.
 
Bunun ilk rövanşını Cizre, Silopi ve Güneydoğu nun ilçelerinde denediler. Hendekler kazip, barikatlar kurdular. Tüm yeryüzünün mustekbirleri oradaydı. Tutturulan  el kürt çocukları, vuran ise onlardı.
Nevruz ateşini yakarak hendeklere adeta odunlar attılar. O hendek ateslerinde ummetin çocukları doldurulmakta. Şehirlerimizi,  insan gücümüzü ve tüm enerji kaynaklarımızı talan etme çabasında olan bu güçlere karşı yeniden bir Kurtuluş Savaşı verilmesi gerekir. Çanakkale düşerse İstanbul düşer.  İstanbul düşerse Diyarbakır,  Şam,  Mekke ve tüm beldeler düşer. Bir ashabi uhdud daha yaşamamak, Ümmeti vahdetin ikamesi için korkuları yenmeli ve teferruatta boğulmamaliyiz.
 
Buruc suresi
1. Burçlara sahip gökyüzüne,
2. Geleceği bildirilmiş olan güne,
3. (O günde) tanıklık edene ve edilene andolsun ki,
4. Kahroldu o hendeğin sahipleri,
5. O çıralı ateşin ,
6. Onlar (yakanlar) da başlarına oturmuşlar,
7. Müminlere yapmakta oldukları işkenceyi seyrediyorlardı.
8. Onlardan, sırf, azîz ve hamîd olan Allah'a iman ettikleri için intikam aldılar.
9. O Allah ki, göklerin ve yerin mülkü kendisine aittir, ve Allah her şeye şahittir 
10. Şüphesiz inanmış erkeklerle inanmış kadınlara işkence edip sonra tevbe de etmeyenlere cehennem azabı ve (orada) yanma cezası vardır.
11. İman edip sâlih ameller işleyenlere ise, zemininden ırmaklar akan cennetler vardır. İşte büyük kurtuluş budur.
12. Şüphesiz Rabbinin yakalaması çok şiddetlidir.
13. Bilin ki O, (kâinat yokken) ilk olarak yaratan, (ölümden sonra tekrar hayatı) geri getirendir.
14. O, çok bağışlayan ve çok sevendir.
15. Şerefli Arş'ın sahibidir.
16. Dilediği şeyleri mutlaka yapandır.
17. Orduların, haberi sana geldi mi?
18. Yani Firavun ve Semûd'un
19. Doğrusu inkârcılar (gerçeği) yalanlayıp dururlar.
20. Allah onları arkalarından kuşatmıştır.
 
Kaynak:
1- Abdurrahim şen- Suriye yüz yılın hesaplasmasi
2-Derin dünya devletinin Türkiye’yi parçalama planı.Erkan Arkut
© 2016 Microsoft Terms Privacy & cookies Developers English (United States)
 

Diğer Makaleleri