Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Bayırbucak Yanıyor.

imh.org

24-11-2015

Bayırbucak Yanıyor.
Osmanlı devletinin yıkılmasının ardından İngiliz ve Fransız emperyalizminin güdümünde şekillenen Ortadoğu’da kan ve gözyaşı yüz yıldır devam ediyor. Batılı emperyalistlerce küçük parçalara ayrılan İslam toprakları senelerce batı uşağı diktatörlerin zulmü altında yönetildi. Geçtiğimiz beş yıl içinde diktatörlere karşı başlayan halk ayaklanmaları hadım edilerek bu ülkelerdeki kaos ve belirsizlik daha da arttırıldı.

Batılı emperyalistler İslam ülkelerinde gerçek anlamda özgürleşme anlamı taşıyan bir devrime asla izin vermediler. Mısır’da ilk defa halk tarafından seçilen Mursi batı destekli askeri darbe ile devrilerek yerine batı uşağı bir kukla getirildi.

Arap Baharından geriye her gün yüzlerce insanın öldüğü kanlı bir kargaşa ortamı kaldı. Bizzat ABD tarafından istikrarsızlaştırılan ve fiili olarak üç ayrı devlet haline gelen Irak’ta yaşanan kan banyosu kısa sürede Suriye’ye sıçradı. Rusya-İran bloğuna karşı ABD-Avrupa bloğunun çıkar savaşlarının yaşandığı Irak ve Suriye’de yüzbinlerce kişi katledilirken, milyonlarca kişi ülkesini terk etmek zorunda kaldı.

Yüz yıl önce Şam vilayetimizin toprakları olan beldeler bu gün varil bombaları ile yerle bir ediliyor. Son günlerde Rusya, İran, Lübnan Hizbullahı ve Eset güçleri tarafından vahşice bombalanan Bayırbucak Türkmenleri bölgeden sürülmek isteniyor.

Türkiye’nin güneyinde Türkmen’den arındırılmış bir koridor oluşturmak isteyen Rus-Şii koalisyonu bu hedefini gerçekleştirmek için karadan, denizden ve havadan ölüm yağdırmaya devam ediyor. Irak ve Suriye'nin kuzeyinde oluşturulmak istenen yeni yapılanmayla Türkiye ile İslam dünyası arasına fiili olarak set çekilmek isteniyor.

Başta Bayırbucak Türkmenlerine yapılan katliamın durdurulması ve tüm İslam ülkelerinin huzura kavuşması için daha etkin bir dış politika izlenmelidir. Ortadoğunun Rus-ABD çekişmesinin yaşandığı kanlı bir satranç tahtası halinden çıkartılması için Türkiye'nin önderliğinde İslam dünyasında yeni bir sağduyu haraketine ihtiyaç duyuluyor.

İçinde bulunduğumuz bu acı günlerin İslam dünyasının uyanışına vesile olmasını dilerken rabbimizden Müslüman devlet adamlarına basiret vermesini, yeryüzü zalimlerini kendi tuzaklarına düşürmesini niyaz ediyoruz.

Kemal ÖZDEN
İnsan ve Medeniyet Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı.  
Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!