Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

imh.org

01-01-1970Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

 • Cemil Celepci
  22-01-2018

  "Kadını ve erkeği geçişsiz, bağlantıları olmayan ayrı dünyalara hapseden doğu geleneği değil, arada hiçbir sınır, mahremiyet ve saygı bırakmayan batı geleneği de değil. Biz bir üçüncü yola talibiz. Ve bu yolun haritasını çıkarırken “İslam dünyasında rastladığımız her şeyin aynı zamanda İslami olduğunu daha doğrusu Kur'an prensiplerine bağlı olduğunu düşünmekten daha büyük bir hata olamaz." - Aliya İzzetvegoviç Bunu iyi düşünüp Kur'an ve Sünnet ölçüsünde iyi analiz etmek gerek. Bu hususta zihinler berraklaştığında, kadın ve erkek algı ve ilişkilerine ilişkin hem doğu hem batı dünyasındaki ifrat ve tefritleri de bertaraf etme fırsatı doğmuş olacaktır. Aksi taktirde yüzyıllardır süregelen tartışmalar bir kısır döngü içinde sürüp gidecektir. Sağlıcakla kalın. Allah'a emanet olun. Selamun Aleyküm. Cemil Celepci www.facebook.com/cemilcelepci3 İstanbul

 • muslime
  04-09-2012

  islamdan, kurandan yoksun yaşantılarımızın ürettiği, nimetleri sorun haline getiren materyalist bakışlarımızın kısır döngülerle tartıştığı konu.. kadın.. A. İzzetbegoviç islam ile bakmış; sade ve dengeli..Bizde bakabilsek , bizde anlayabilsek..Allah razı olsun Filiz hanım.

 • Neslihan yürükçü
  16-08-2012

  Kadın konusundan o kadar bıktım ki, kadın erkek değilde insan konuşulsa birazda.Bütün haklarımdan vaz geçtim yeter ki susun.Birde tesettür, mümkünse lütfen.

 • erolabi
  05-06-2012

  Acaba diyorum kadınnı sadece "wahschi capitalizm" mi sömürüyor? Yok mudur başka sömüren? Bi düşünelim mi?

 • ALİ OSMAN KOCA
  30-05-2012

  Son yıllarda ayrım yapmadan her ülkeye "mal" diye pazarlanan kapitalizmin en vazgeçilmezleri arasındadır "kadın" değil "dişi"... Pazarlandıkça arz talep grafiğini bile şaşırtan derecede değiştiren bir "nesnedir" dişi... Yönün batıya dönen ve o kaynaktan beslenen her bireyin de ısrarla istediği, parayı da onun için kazandığı, malı da onun için harcadığı bir "meta" oldu dişi... Zihni islami olmayan, kalbi islami düşüncenin kıyısında dolaşmayan her insanın da içine düşeceği bir "kuyu" oldu dişi... Rabbim gözler aydınlıgı olacak eşler ve zürriyetler ihsan etsin bize. Biz talep edelim, gerçekten isteyelim de, değişmeyecek olan tek sistemin, İslam'ın en acılı öğretmenleri olacaktır "dişi"... değil, kadın!