Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

imh.org

01-01-1970Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

 • Feyzah
  10-08-2018

  Ne güzel anlattın Bahattin abimizi. Senden başka kim onu bu kadar güzel anlatabilir ki? Bu samimi ve içten ifadelerin için Allah razı olsun değerli abim. Bir çok insana dokunan siz abilerimiz var oldukça bizlerin sorumluğumuz artıyor. Kıymet bilmeli ve değer vermeli. İyi ki varsın Cemal Abi, Allah senden razı olsun.

 • Taner TEKİN
  12-07-2018

  Belki 100 kez Bahattin Yıldız ağabeyi siz ağabeylerimden dinledim, 100 den fazla okudum. Ancak biz gençlere öyle örnek bir hayat ki yüreğim her zamanki gibi yine en derinden titredi, yine onun kitaplarından ve genç kardeşlerimle kamplarda bağıra bağıra söylediğimiz ezgilerden bildiğim Hindikuş dağları gözlerimin önüne geldi. Sizin gibi değerli, sevilen ve bu örnekliğe, bu hayata şahit olan ağabeylerimiz kaleme aldıkça biz gençler yenilenecek ve yoldan ayrılmadan emin adımlarla devam edeceğiz inşaallah. Allah razı olsun Cemal Abi.

 • Tuncay
  05-07-2018

  Kıymetli Ağabeyim..Gönlüne ve kalemine sağlık. İslamın kendisine bakılarak nasıl yaşanması gerektiğinin öğrenilebileceği örneklerimizdendi Bahattin Ağabey..Hayatını şehadet bilinci üzere yaşadığını belirtmişsin ya abi, bizler de yetişebildiğimiz kısa zaman diliminde şahidiz buna..Şehid misal yaşamanın örnekliğini gösterdi bize..Örnek alabilirsek ne mutlu bizlere.."Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz"ün gerçekliğini de gördük onda..Rabbim mekanını Cennet kılsın, bizleri de hayr üzre daim eylesin..Öyle bir hayat bahşetsin ki ümmete örnek ve merhametine vesile olsun..Doğru yoldan ayırmasın bizleri, ayaklarımızı sabit kılsın Kendine cc varan yolda..Sizlerden de razı olsun Rabbim,bu güzel örnekliğinizi daim etsin..Selametle..

 • ENSAR NADİR KAYA
  05-07-2018

  Cemal abi, samimiyet ve muhabbet dilinizle Bahattin abiyi tanıtmanız ve hatırlatmanız için Allah razı olsun. Ortaokul ve lise döneminde Bahattin abinin kitaplarıyla büyüyen nacizane fakir olarak şimdi cihad ateşimizin korlanması için bu yazınızla tekrar okumak ve neslimize okutmak istiyorum inşallah.

 • Uğur
  05-07-2018

  Bahattin abinin hayatında ve yazdıklarında gördüklerimiz masal misali çok çok uzaklarda artık. Özlenen, imrenilen hayatlar... Ancak halen kanlı canlı bu duyduklarımızın ve okuduklarımızın gerçekliğini sonuna kadar hissettiren Cemal abi orada durmakta; bir diğer yitik hazinemiz. Hazinelerimiz ile olan birlikteliği masal boyutuna geçmeden yaşayalım. "Yazılanların, mücadelenin sonraki kuşaklara aktarılmasını önemserdi. Kaybolup gitmesine razı olmadığı gerçekleri, mücadelenin sürdürülmesi, yürünmüş yoların yok sayılmaması için yazdı. Yaşananlar yaşandığı yerde kalmasın, mücadelenin yol haritasını gelecek nesiller bilsin diye yazdı." biz de razı olmayalım.

 • HAKKI YILDIRIM
  05-07-2018

  Öncelikle Rabbim Bahattin abinin hayrını artırsın ve Cennette Peygamber Efendimizle beraber kılsın. Her ne kadar Bahattin abiyle birebir çok fazla beraber olamasak da abilerimizden dinlediklerimizle örnek şahsiyetini öğrendik. Cemal abi kaleme aldığın bu yazı ile Bahattin abinin örnekliğini bizlere tekrar tekrar hatırlattın. Uçak kazasını ilk duyduğumda Bahattin abinin sağ kurtulacağına dair büyük bir inancım vardı. Aslında Bahattin abi ölmemiş "şehit" olmuştu. Allah bizlere örnek şahsiyetleri örnek almayı ve hayır yolunda yürümeyi nasip etsin. Cemal abi Allah sizlerden razı olsun.

 • Cemil Celepci
  05-07-2018

  İMH webinde yayınlanan 20.yüzyıldaki hikayelerin sultanı olmaya aday gösterdiğim muhteşem bir hayat hikayesi: Mücahid ve muvahhid, inandığı gibi yaşayan, yaşadığı gibi şehid olan merhum Bahattin Yıldız ağabey hakkında vakıf insan Cemal Balıbey abimizin kaleme aldığı bu yazısı bence bütün okulların ilan duvarına asılarak genç neslimizin bu müstesna şahsiyetleri örnek almaları sağlanmalıdır.

 • Abdullah Özdemircan
  05-07-2018

  Bahattin abinin şehadetinin üzerinden 8 yıl geçmiş, yazıyı okurken Bahattin abili günlere tekrar tekrar döndüm, Cemal abimizin kalemine sağlık, Bahattin abiyi ne kadar da güzel anlatmış. Bahattin abinin vefatından sonra bende bir yazı kaleme almıştım, o yazıyı yazarken duyduğum Bahattin abinin vefatının verdiği tarifsiz üzüntüyü tekrar yaşadım bu yazıda. Çok özlemişiz vesselam..

 • Osman Tuna
  05-07-2018

  Ne güzel yazmış ve özetlemişsin Cemal Abi, yazıyı okurken sanki Bahattin Abi yanımdaymış, capcanlı bir haldeymiş gibi hissettim kendimi. Ben hayatımda Bahattin Abi kadar muhatabının kalbine dokunan, onu derinden etkileyen, konuşması ve hali ile karşısındakine huzur ve sekinet veren, azmi ve bitmek bilmeyen o yüce ideali ile kalbinizi tam onikiden vuran birisini tanımadım. Ne mutlu hayatı ve ölümü ile her zaman ve devirde öncülük edenlere.

 • Abdussamed Yaltagil
  04-07-2018

  Gecmis ve gelecek arasına köprü olabilecek değerlerimizi hayatında barındıran, örnek teşkil eden Bahattin YILDIZ gibi ağabeylerimizin hayat mücadeleleri bilme ve anlama açısından bu yazı cok anlamlı olmuş. Allah razı olsun cemal abi. Geçmişin hikmet dolu mücadelesi bugün biz genç kuşak için maalesef bir "Yitik" tir. Bu açıdan da Bahattin YILDIZ gibi ağabeylerimizin hayat hikayelerini bilmek ve öğrenmek içinde bulunduğumuz çağda çok önemli bir hikmettir. Allah razı olsun Cemal abi.