Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

_

23-06-2015

Basına ve Kamuoyuna Duyurulur.

Son günlerde İnsan ve Medeniyet Hareketi Günışığı Derneği’nin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Okullar Hayat Bulsun Projesi” kapsamında gerçekleştirdiği yaz okulları; kökü dışarıda, sosyalist bakış açısına sahip “BİR GÜN”“SOL PORTAL” ve ismi “ÇAĞDAŞ SES” fakat zihniyeti Ortaçağ Avrupa’sını anımsatan gazete ve haber sitelerinde gerçeği yansıtmayan şekilde haberleştirilmiştir.

Toplumun değerleriyle hiçbir zaman ve zeminde örtüşmeyen bu yalancılar korosuna EĞİTİM-SEN de katılmıştır. Kuvay-ı Milliye İlköğretim Okulu’nda basın açıklaması yapan EĞİTİM-SEN (3 nolu şube), dışarıdan getirdiği EĞİTİM-SEN mensubu öğretmenleri okul velisi gibi lanse etmiştir.

 

İnsan ve Medeniyet Hareketi Günışığı Derneği olarak EĞİTİM-SEN’in basın bildirisinde yer alan yalan ve yanlış bütün bilgileri tamamıyla reddediyoruz. Söz konusu ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır.

İnsan ve Medeniyet Hareketi Günışığı Derneği, EĞİTİM-SEN’in geçmişinden daha köklü bir tarihe sahiptir ve toplum nezdinde meşruiyeti EĞİTİM-SEN’den daha gerçekçidir.

Geçmiş dönemlerde EĞİTİM-SEN zihniyetinin bu ülkenin değerleri, örf, adet ve gelenekleriyle nasıl kavgalı olduğunu görmüştük. Başörtülü öğrencilere takındığı tavra, Kur’ân kurslarını kapatan yasakçı zihniyetle yaptığı işbirliğine, darbecilerle lise ve üniversitelerde kol kola 28 Şubat sürecinde nasıl zorbalıklar yaptıklarına şahit olmuştuk.

Görünen odur ki; geçen sürede EĞİTİM-SEN, müspet anlamda hiçbir ilerleme kaydedememiş, zorba ve yasakçı zihniyet savunuculuğuna hala devam etmektedir. Çocuklarımızın, velilerimizin akıllarına hakaret ederek velilerin kandırılmış olduğunu ileri sürmektedir. Kendisinin dışında hiçbir düşünce ve anlayışa yaşam hakkı tanımayı istememektedir.

İnsan ve Medeniyet Hareketi Günışığı Derneği, kurulduğu günden bugüne değin Türkiye’nin ve bizlerin geleceği olan çocuklarımıza yönelik yaz etkinlikleri gerçekleştirmektedir.

 

Bu sene Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulların toplum hizmetine açılması amacıyla geliştirdiği “Okullar Hayat Bulsun Projesi” kapsamında yaz etkinliklerimizde bakanlığın belirlediği değerler eğitimi müfredatı işlenmekte; yüzme, spor, gezi vb. etkinlikler düzenlenmektedir.

 

Yaz etkinliklerimiz ilçe milli eğitim müdürlüklerinden izinli ve kaymakamlar tarafından onaylıdır.

EĞİTİM-SEN ve marjinal-provokatif-sosyalist bir iki çevrenin uydurduğu gibi hukuksuz hiçbir durum söz konusu değildir.

İnsan ve Medeniyet Hareketi Günışığı Derneği, dün olduğu gibi bugün de toplumun değerleriyle örtüşen faaliyetlerine devam edecektir.

İnsan ve Medeniyet Hareketi Günışığı Derneği fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olan, yalan-yanlış haber yapan kişi ve kurumlarla kanun önünde yasal hesaplaşma hakkını saklı tutmaktadır.

Okullar EĞİTİM-SEN’in babasının malı değildir, tüm HALKINDIR!

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!