Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Günde 5 Vakit Namaz Kalbe İyi Gelir

11-05-2015

Geç Değil Genç Başla, Haydi Namaza...
İMH Günışığı Derneği Ev Grup Okumaları (EGOP) tarafından organize edilen “ŞİMDİ NAMAZ VAKTİ” programı 9 Mayıs Cumartesi günü yapıldı. Program için  250 öğrenci Eyüp Sultan Camii'nde bir araya geldi.


 
Beyaz giysileriyle dikkat çeken öğrenciler, Eyüp Sultan’ı ziyarete gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Cemaat eşliğinde kılınan namazlar, yapılan dualar çok bereketli bir atmosferin yaşanmasını sağladı. Öğrencilerimiz mahşeri kalabalığın arasından BEYAZ KELEBEKLER gibi süzülerek “dostun dostu”na duaya durdu. Kalplerden akan dualar, gözlerde yaşa dönüştü.


 
“Günde 5 Vakit Namaz Kalbe İyi Gelir”
Ardından caminin dış avlusunda toplanan Ev Grup Okumaları öğrencileri, minicik bedenlerinden çıkan gür sedâlarıyla “Geç Değil Genç Başla, Haydi Namaza” uyarısında bulundu. Yüzlerce namaz gönüllüsü ellerinde tuttukları “Günde 5 Vakit Namaz Kalbe İyi Gelir” pankartıyla bütün hastalıklara deva olacak reçeteyi verdi.


 
Çocuklarımıza namaz ile ilgili çeşitli hediyeler verilerek; Beyaz başörtüleri, takkeleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken çocuklar buradaki programın bitmesiyle birlikte fevç fevç Dersaadet’in sokaklarına dağıldı. Emeği geçen ve katkıda bulunan Eğitimcilerimize, gönüllülerimize ve velilerimize şükranlarımızı sunarız.

Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!