Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İMH Gebze tarafından düzenlenen seminerde Teknoloji Bağımlılığı konuşuldu.

05-05-2015

Seminer programına konuşmacı olarak Haliç Üniversitesi öğretim üyesi Süleyman ÖRİKLİ katıldı.
Haliç Üniversitesi öğretim görevlisi Süleyman Örikli, “Çocuklarınıza arkadaşlık değil, anne babalık yapın” dedi.

Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi’ne bağlı Mutlu Çocuk Okul Öncesi Mektebi tarafından düzenlenen “Sosyal Medyanın Büyüttüğü Çocuğa Nefes Yetiştirmek” konulu konferans Gebze Kültür Merkezi Kardelen Nikâh Salonu’nda yapıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Gebze İMH Başkanı Ali Erol, bilinçli, imanlı ve kültürlü bir toplum inşasında çocuk eğitiminin büyük önem taşıdığını belirterek, dernek olarak eğitim faaliyetlerine öncelik verdiklerini söyledi. Daha sonra söz alan Haliç Üniversitesi öğretim görevlisi Süleyman Örikli konferansta internet bağımlılığının çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini anlattı.Çocuklarımız 3-4 yaşlarında teknoloji bağımlısı oluyor.
Süleyman Örikli sunumunda, küçük yaşlarda başlayan internet ve telefon bağımlılığına karşı anne ve babalara tavsiyelerde bulundu. İnternet ve sanal âlemin bilgiye erişim konusunda sağladığı kolaylıkların yanında büyük tehlikelere de kapı açtığını belirten Süleyman Örikli, “Çocuklarımız artık 3-4 yaşlarında teknoloji bağımlısı oldu. Sanal âlemde her kimliğe bürünebilirsiniz. İsterseniz Ertuğrul Gazi, isterseniz Tarkan olabilirsiniz. 8 yaşında iken kendinizi 18 yaşında gösterebilirsiniz. İnternet kontrolsüz bir ortam sunuyor. İnternette kumar oynanabiliyor. Çocuklarınızın sanal alışveriş yapıp yapmadıklarını takip edin” diye konuştu.Çocuklarınızla kaliteli vakit geçirin.
Anne babaların en büyük yanlışlarından birinin onlara arkadaş gibi davranması olduğunu ifade eden Süleyman Örikli, “Çocuklarınıza arkadaşlık değil, anne babalık yapın” dedi. Örikli konuşmasına şöyle devam etti: “Çocuklarınızla kaliteli vakit geçirin. Ailece birlikte yürüyüşe çıkın, spor yapın. Birlikte kitap müzakeresi yapın. Ziyarete giderken yanınızda götürün. Birbiriyle oyun oynamalarını teşvik edin. Sosyal kurumlara gitmelerini sağlayın. Okumayan çocuğu zorlamayın, okulda başarısız olan çocuk çok iyi bir zanaatkâr olabilir. Dünyadaki en küçük devlet ailedir. Aile ortamını kendimiz ve çocuklarımız için bir cennete çevirelim. Aile cennete ait bir olgudur”
Konferans karşılıklı soru cevap bölümüyle sona erdi.

Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!