Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İMH Ankara İftar Programı Düzenledi

20-05-2019

İMH Ankara İftar Programı Düzenledi
İnsan ve Medeniyet Ankara 17 Mayıs Cuma akşamı genele yönelik iftar programı düzenledi.

İMH Ankara 
Genel Kurul Üyeleri, İMH Ankara ve Genç Hareket etkinliklerine katılanların davetli olduğu iftar programına çeşitli STK temsilcileri de iştirak etti.  
 

 
Kahramankazan Belediyesi Kumpınar Kültür Merkezinde yapılan organizasyonda iftar öncesi Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu. Açılan iftarlardan sonra kısa bir program icra edildi. Genç Hareket Ankara üyesi Ömer BUDAK’ın sunuculuğunu yaptığı programda İMH Ankara Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp MEDET selamlama konuşması yaptı.Sözlerine iftar programına katılanlara teşekkür ederek başlayan Eyüp MEDET, yeryüzünde gelir dağılımındaki adaletsizlikten söz etti.

Eyüp MEDET konuşmasını şöyle sürdürdü, "Dünyada gelir dağılımındaki uçurum her geçen gün artmaktadır. Amerika’da bir kişinin tükettiğini fakir ülkelerde bin kişi bile tüketememektedir. 
Bugün tüm dünya mazlumları bir kurtuluş arayışı içerisindedir. Bu kurtuluşu sağlayabilecek tek yol ise İslam’dır. Ancak bu kurtuluş Rabbimizin ilk emri olan "Oku" emrini yerine getirip, kitabı ve hayatı okuyan, aklını kullanabilen muttakilerin yapılabileceği bir iştir."

 
Eyüp MEDET'in konuşmasının ardından Genç Hareket Ankara mensupları şiir okuyup ezgi söylediler. Program kılınan akşam namazı sonrası çay eşliğinde yapılan ikili sohbetlerle devam etti.  


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!