Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

TİKA Başkanı Serdar ÇAM, Kurumumuzu Ziyaret Etti

06-03-2019

TİKA Başkanı Serdar ÇAM, Kurumumuzu Ziyaret Etti

Mehmet GÜNEY ağabey tarafından karşılanan Serdar ÇAM, Bahariye Mevlevihanesini gezerek İnsan ve Medeniyet Hareketinin yaptığı faaliyetler hakkında bilgi aldı.Daha sonra Prof. Dr. Mahmut KAYA Hocanın riyasetinde düzenlenen Çarşamba sohbeti için Has Odaya geçildi.

İlk olarak söz alan Mehmet GÜNEY ağabey, aylık olarak düzenlenen programa pekçok önemli ismin konuşmacı olarak katıldığını belirterek TİKA başkanını ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile gitirdi.Daha sonra salondakilere hitap eden Serdar ÇAM, TİKA'nın kuruluşundan günümüze kadar gelen serüvenini anlatarak TİKA'nın yaptığı faaliyetler hakkında bilgi verdi.
 Serdar ÇAM, TİKA'nın Sovyetler Birliğinin dağılmasından sonra Türki Cumhuriyetlere destek olmak amacıyla 1992 yılında kurulduğunu belirtti.

2002 yılından sonra TİKA'nın faaliyet alanlarını genişleterek başta Balkanlar, Afrika, Latin Amerika ve Uzak Asya olmak üzere dünyanın 5 kıtasında faaliyet gösterdiğini söyledi. Karşılıklısız yardım felsefesini benimseyen TİKA'nın gittiği her yerde itibarla karşılandığını belirten Serdar ÇAM, Anadolu insanının irfanını dünyanın dört bir yanına taşımanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. 

Programın sonunda Serdar ÇAM dinleyici sorularına cevap verdi.


 Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!