Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Irkçı Siyonist Yasalar Yok Hükmündedir.

25-07-2018

Irkçı Siyonist Yasalar Yok Hükmündedir.
1948 yılında Filistin topraklarının küçük bir kısmında kurulan siyonist devlet işgal ettiği toprakları her geçen gün arttırdı. Bugün Filistin topraklarının %90’nı işgal altındadır ve yerlerinden edilen yaklaşık 6 milyon Filistinli sürgünde yaşamaktadır.

Geldiğimiz noktada bir terör devletine dönüşen siyonistler dünyanın gözü önünde Filistinlileri acımasızca katlediyor. Son olarak Nakba yürüyüşünde sivillerin üzerine ateş açan siyonist askerler onlarca Filistinliyi şehit etti.

İslam Dünyasındaki hercü merci fırsat bilen Siyonistler işgallerini sağlamlaştıracak yeni adımlar atıyorlar. En son Kudüs’ü başkent olarak ilan eden Siyonistlere ABD yönetimi destek vererek büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı almıştı.

Uluslararası istikbarı arkasına alan Siyonist yönetim geçtiğimiz günlerde kabul ettiği "Yahudi Ulus Devleti" yasasıyla dünya üzerinde tek ırkçı devlet olma özelliğini tescillemiş oldu.

Yasaya göre Filistin topraklarında yaşayan Müslümanlar yok sayılırken Filistin topraklarının yegâne sahibinin Yahudiler olduğu ifade ediliyor.

Irkçı yasa ile Filistinlilerin hakları yok sayılmakta, Arapça resmi dil statüsünden çıkarılmakta, işgal altında tutulan Kudüs şehri başkent olarak ilan edilmekte, 1948'de yerlerinden çıkartılan Filistinlilere geri dönüş hakkı verilmezken dünyanın farklı yerlerinde yaşayan Yahudiler Filistin topraklarına davet edilmektedir.

Bu yasa ile Filistinlilerin temel hakları yok edilerek Filistin topraklarının tamamen Yahudileştirilmesi amaçlanmaktadır. Kanun, sadece işgal edilen Filistin topraklarını değil, ileride işgal edilmesi düşünelen yeni toprakları hedefleyen “Büyük İsrail” projesi yolunda atılan bir adımdır. 

Siyonistler kabul ettikleri faşist yasayla zaten yüksek olan tansiyonu daha da artırmakta ve bölgenin derin bir kaosa sürüklenmesine sebep olmaktadırlar.

Filistinli kardeşlerimizin ana vatanlarındaki doğal hakları ve tarihi varlıkları bu tür oldu-bitti yasalarla yok edilemez.

Siyonist yönetimin kabul ettiği ırkçı yasalar yok hükmündedir.

Filistin topraklarındaki işgali kalıcı hale getirmeye çalışan sözde yasayı tanımıyoruz ve şiddetle kınıyoruz.


Kardeş Filistin halkının siyonistlere karşı verdiği haklı mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz.

İslam ülkelerinin Filistin davasında kenetlenerek siyonistlerin hesaplarını bozacak ortak politiklar geliştirmesini arzu ediyoruz.

Kemal ÖZDEN
İnsan ve Medeniyet Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı
Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!