Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Günlerden 28 Şubat...

16-03-2018

28 Şubat sürecinin üzerinden tam 21 yıl geçti.
Bundan tam yirmi bir yıl önce seçilmiş iktidara karşı topyekün saldırıya geçen asker, yargı ve medya oligarşisi Türkiye'de postmodern darbeye imza attı. Sürecin sonunda 54. Hükumetin Başbakanı merhum Necmettin ERBAKAN istifa etmek zorunda kaldı.

28 Şubat darbesinin Türkiye’de yaşanan önceki darbelerden en önemli farkı psikolojik harp taktiklerinin uygulanmış olmasıdır. Sürecin kontrolünü elinde bulunduran ordu arkasına aldığı kurum ve kuruluşlarla psikolojik harbi acımasızca uyguladı. Yargı, medya, bürokrasi ve güdümlü STK’lar bu süreçte kendilerine verilen görevleri kusursuz olarak yerine getirdiler.
 
 
28 Şubat sürecinde statükodan yana tavır alan, seçilmiş iktidarı başarısızlıkla suçlayan ve kafire gösterdiği hoşgörüyü Müslümandan esirgeyen FETÖ'nün yıllar sonra Türkiye'de kanlı bir darbe girişiminde bulunacağı söylense o günlerde kimse inanmazdı.

28 Şubat'ın üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen hala ceza evlerinde 28 Şubat mağdurlarının olması mahşeri vicdanı yaralıyor. Bir an önce 28 Şubat madurlarının özgürlüğüne kavuşmaları için gereken adımlar atılmalıdır. O günlerde bin yıl süreceği iddia edilen sürecin izleri 21 yıl sonra tamamen silinmelidir.

28 Şubat Çarşamba günü MazlumDer tarafından Saraçhane'de bir basın açıklaması düzenlenecektir. Saat 14.00'da gerçekleşecek basın açıklamasına tüm gönüllerimiz davetlidir. 

Yine İMH Hanımlar Komisyonu tarafından 28 Şubat Çarşamba günü İMH Genel Merkezi Eyüp Bahariye Mevlevihanesinde Etkinlik düzenlenecektir. Programa tüm gönüllülerimiz davetlidir.Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!