Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İMH Günışığı, Karikatür Yarışmasına Öncülük Etti.

16-03-2018

'Kardeşlik ve Mültecilik' konulu karikatür yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

İMH Günışığı Derneği tarafından, Geleceğin Çizerleri Projesi kapsamında, Eyüp Belediyesi ve Dokuztaş Dergisi ile ortaklaşa düzenlenen “Kardeşlik ve Mültecilik” konulu karikatür yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

İstanbul’daki resmi ve özel okullarda eğitim gören öğrencilerin katıldığı yarışmada, Ahmet Altay, Murat Yılmaz, Ahmet Kesgin, Turam Dertli ve Mustafa Enes Topal'dan oluşan seçici kurulun incelemeleri sonucunda ödül almaya hak kazanan eserler belirlendi.

50 ESER FİNALE KALDI

Ortaokul ve lise düzeyinde ayrı ayrı değerlendirilen eserler arasından 50 eser finale kaldı.

Seçici Kurul tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda ortaokul düzeyindeki öğrenciler arasında Eyüpoğlu Koleji'nden 7. sınıf öğrencisi Ayşe Eda Alaca birinci, aynı kolejden 6. sınıf öğrencisi Yaprak Kuru ikinci ve Silahtarağa Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Munise Beyza Zengin ise üçüncü oldu.

Lise düzeyindeki öğrenciler arasında ise Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi 9. sınıf öğrencisi Aylin Işın birinci, İstanbul RTE Anadolu İmam Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi Muhammet Sait Kadıoğlu ikinci ve Halkalı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Müberra Oruç üçüncü oldu.

34 ÖĞRENCİNİN KARİKATÜRLERİ “SERGİLEMEYE LAYIK GÖRÜLEN ESER” KATEGORİSİNDE YER ALDI

Bu arada yarışmada her iki düzeyde 4 öğrencinin karikatürleri mansiyon ödülü, 30 öğrencinin karikatürleri de “Sergilemeye Layık Görülen Eser” kategorisinde yer aldı.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri, Bahariye Mevlevihanesi'nde düzenlenen törenle İMH Günışığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ammar Cengiz Şenol, İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Güney, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın ve Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölektarafından takdim edildi.

 

180308-karikatur  1

180308-karikatur  2

180308-karikatur  3

180308-karikatur  4

180308-karikatur  5

180308-karikatur  6

180308-karikatur  7

180308-karikatur  8

180308-karikatur  9

180308-karikatur  10

 Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

 • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!