Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İMH Gebze, Ev Okulu Kapanış Programı Yapıldı.

03-06-2015

Gebze İMH, Ev Grup Okumaları (EGOP) yıl sonu kapanış programında buluştu.
Haber: İMH Gebze
Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi Ev Grup Okumaları Programı(EGOP), 2014-2015 eğitim-öğretim dönemini Çayırova Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleştirilen muhteşem bir kapanış töreniyle tamamladı.Ev Okulunun Amacı
Öğrencilerin Kur’an’ı Kerim okumasıyla başlayan programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Gebze İMH Başkanı Ali Erol, İnsan ve Medeniyet Hareketi olarak düzenledikleri (EGOP) programının uzman eğitimciler gözetiminde gerçekleştirildiğini belirtti. Çocukların şahsiyetli ve ahlaklı bireyler olarak yetişmesinde okul öncesi eğitimle birlikte yaygın eğitime de büyük önem verdiklerini ifade eden Ali Erol, “28 hafta süren Ev Grup Okumaları (EGOP) adlı özgün eğitim programımızda çocuklarımız haftada bir gün bir arkadaşına misafir oluyor. Burada öğretmenlerimiz onları Kur’an’ı Kerim, dini bilgiler, davranış kuralları, karakter ve ahlaki gelişimini sağlayacak eğitimden geçiriyor. Emeği geçen tüm eğitimcilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.Güzel Terbiye, Çocuklarımıza Yapılan En Büyük Bağıştır.
İMH Gebze EGOP Başkanı Eğitimci Engin Ataman da İslam’ın çocuk ve aile eğitimine büyük önem verdiğini söyledi. Geleceğe iyi yetişmiş, sağlıklı bir nesil bırakılması için Müslüman ailelere büyük görev düştüğünü belirten Engin Ataman “Peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyor ki, 'Hiçbir anne baba çocuğuna güzel terbiyeden daha büyük bir bağışta bulunmamıştır.' Bizler eğer toplumumuzda takva eksenli bir dönüşüm gerçekleştireceksek onların maddi ve bedensel ihtiyaçları kadar eğitimiyle, terbiyesiyle de yakından ilgilenmeliyiz. Ev grup okumaları programımız işte bu amaca matuf olarak hizmet veriyor ve bu programla çocuklarımız aileler arasında güçlü bağların ve birlikteliklerin oluşmasına vesile oluyor” dedi.Program süresince öğrenciler yıl boyunca öğrendikleri bilgileri skeç ve gösterilerle salonu dolduran ailelerine başarıyla sundu. Hasan Uyar hocanın eğitmenlere plaketlerini vermesinin ardından program EGOP öğrencileri arasında yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere ödül ve madalyalarının verilmesiyle sona erdi.
 Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!