Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

HDP-PKK Despotluğu Döktüğü Kanda Boğulacak

31-05-2015

HDP-PKK Despotluğu Döktüğü Kanda Boğulacak
Varoluşunu marksist ve seküler görüşlerle anlamlandıran HDP-PKK, hamuru İslam’la yoğrulmuş Müslüman Kürt halkının dokusuna aykırı bir örgüttür. Eski Türkiye’nin ötekileştirici politikalarını fırsat bilerek mazlum Kürt halkının temsilcisi rolüne soyunan HDP-PKK çizgisi yıllardır kandan beslenerek varlığını devam ettiriyor.

Müslüman Kürt halkını sözde özgürleştirme söylemiyle İslami değerlerinden uzaklaştırarak seküleştirmeye çalışan HDP-PKK, yüzyıllardır İslam ümmetinin bir parçası olan Müslüman Kürt halkının asla temsilcisi olamaz.

Devletin Kürt kimliğini inkâr eden önceki politikalarını yedeğine alan HDP-PKK, bölgede kendisine alternatif olabilecek tüm yapılanmaları şantaj ve zorbalıkla yok etmek istiyor. Ülkenin doğusunda örgütlenen Hür Dava Partisi'ne yönelik yapılan kanlı saldırılar bu tahammülsüzlüğün en bariz örneklerinden biridir.

Kobani bahane edilerek 6-7 Ekim 2014 tarihinde başlatılan provokasyonda mütedeyyin kimliği ile öne çıkan isimlerin özellikle seçilerek linç edilmesi PKK’nın Müslüman Kürt kimliğine duyduğu nefreti gösterdi. PKK’nın Müslüman Kürt halkına karşı sergilemiş olduğu vahşi tutum Cumhuriyetin ilk yıllarında kendi halkının değerleriyle savaşan tek parti diktatörlüğünün yaptıklarıyla birebir örtüşmektedir.

7 Haziran'da yapılacak seçimlerde baraj altında kalma endişesi taşıyan HDP-PKK, seçim sürecinde halktan tehditle oy devşirmeye çalışıyor. Batıda libaral, özgürlükçü ve şirin gözükmeye çalışırken doğuda ise tam bir terör estiriyor. Bilbortlara kan akan musluk afişleri asmaları, Siirt’te Ak Partili başörtülü kadınlara saldırmaları ve son olarak İdil’in Kozağaç köyünde mütedeyyin kimliğe sahip iki kişiyi katletmeleri HDP-PKK destpotluğunu bir kez daha ortaya koydu.

Türkiye normalleştikçe, kardeşlik ekseninde sağduyuyla hareket ettikçe varlığını kan ve göz yaşına borçlu olan Marksist HDP-PKK yok olmaya mahkumdur. Çözüm sürecinde ayak sürümeleri, 90’lı yılların karanlık günlerine özlem duymaları süreç içinde varoluş anlamlarını yitererek yok olacaklarını anlamalarından kaynaklanıyor. 

HDP-PKK bilmelidir ki uyguladıkları baskı ve korku politikalarından sonuç alamayacaklar. Müslüman Kürt halkının değerlerine tamamen yabancı, kandan beslenen terör hareketi döktüğü kanda boğulacaktır. Müslüman Kürt ve Türk halkının sağduyusu ve bin yıllık kardeşlik ruhu PKK zorbalığına hayat şansı tanımayacaktır.

HDP-PKK despotluğunun son günlerde uyguladığı şiddeti lanetliyor, saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan (c.c.) rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil diliyoruz. 

Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!