Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İMH Anadolu, Genel kurul Toplantısı Yapıldı

27-05-2015

İMH Anadolu, Genel kurul Toplantısı Yapıldı
Haber: Abdulkadir SEVEN
İnsan ve Medeniyet Hareketi Anodulu, olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin farklı temsilciliklerinden pek çok davetlinin katıldığı genel kurul yemek ikramı ile başladı. Birlikte yenen yemeğin ardından Mustafa CAN hocanın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti dinlendi. İMH Anadolu Başkanı Refik KOÇ, misafirlere kısa bir selamlama konuşması yaptı. Daha sonra İMH Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet GÜNEY kürsüye çıkarak genel kurula hitap etti. 

 
İsimler değişse de istikamet hiçbir zaman değişmemiştir. 
Mehmet GÜNEY, Anadolu yakasında medeniyet ufkuyla gayret gösteren kardeşlerime teşekkür ediyorum diyerek konuşmasına başladı. Mehmet GÜNEY, İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin soy kütüğünden bahsederek MTTB ve Akıncılar çizgisinden başlayarak bu günlere gelen hareketin 40 yıllık sürecini özetledi. Zaman içinde isimlerin değişmesine rağmen istikametin hiçbir zaman değişmediğini belirten Mehmet GÜNEY, hareket olarak İslamcı çizgiden hiçbir zaman taviz verilmediğini vurguladı.

 
Birbirimize itibar kazandıran Müslümanlar olmalıyız.
İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin insanı ve medeniyeti merkeze koyarak inanç değerlerinin ışığında yol yürüdüğünü söyleyen GÜNEY, yerelliği ve itidalli olmayı her zaman önemseyen planlı bir kadro hareketi olmanın önemine vurgu yaptı. Bu anlamda mevcut seviyeyi düşürmeden çıtayı daha yukarı çıkaracak hizmetlerin ortaya konulması gerektiğini belirtti. İtidal ve sağduyuyu muhafaza ederek birbirine yük olmayan bilakis birbirine itibar kazandıran Müslüman kardeşler olunması gerektiğini ifade etti. 

 
Mehmet GÜNEY, yapılan genel kurulun hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı. Daha sonra divan heyeti teşekkül edilerek Genel Kurul gündem maddelerine geçildi. İMH Anadolu Yönetim Kurulu Başkanı Refik KOÇ yeniden kürsüye çıkarak son iki yılda gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili raporu sundu. Yapılan seçimle İMH Anadolu'nun yeni Yönetim Kurul üyeleri belirlendi. İMH Anadolu'da gösterdikleri özverili çalışmaları nedeni ile yönetim kurulu üyelerine hediye takdim edilerek program sona erdi. 
 


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!