Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İMH Günışığı Uçurtma Şenliğinde Kardeş Eller Gökyüzünde Buluştu

27-05-2015

11. Uçurtma ve Çocuk Şenliği gerçekleşti
Haber: İMH Günışığı
İMH Günışığı Derneği ve Beyoğlu Belediyesi'nin birlikte düzenlediği "Uçurtma ve Çocuk Şenliği" halkımızın yoğun katılımı ile gerçekleşti. 
Doğanın yeşerdiği, çiçeklerle bezenmiş, kuşların şarkılarıyla içimizi açan Bahar mevsiminde, bir gelenek haline gelen Uçurtma Şenliği’nde, anne-babalarla çocukların el emekleriyle ortaya çıkan nice uçurtmalar Sütlüce Parkı’nda gökyüzüne salındı.

 
Uçurtmalar değildi sadece bugünü bir şenlik havasına büründüren: Nasreddin Hoca, Hacivat ile Karagöz ile geçmişte yolculuğa çıktık,Yumurta taşıma, çuval yarışı vb. nice etkinliklerle de geleneğimizi yaşattık. Günün sonunda “En Güzel Uçurtma”, “En Büyük Uçurtma” ve “En Yüksekte Süzülen Uçurtma” ödüllerimizle şenliğimizin sonuna geldik.


 
Ödüllerimizi İMH Günışığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ammar Cengiz Şenol, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve AKP İstanbul Milletvekili adayı Muharrem Baltacı çocuklarımıza verdiler. Bu muhteşem günü bizlerle birlikte yaşayan halkımıza, organızasyonda büyük emeği geçen İMH Günışığı Derneği Sosyal Komisyon Başkanı Nihat Demir' e, Beyoğlu Belediyesine teşekkürü bir borç bilir, bundan sonra daha nice şenliklerde birlikte olmayı Rabbimizden temenni ederiz. 


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!