Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Mutlu Çocuk Okul Öncesi Öğrencileri Hünerlerini Sergiledi

27-05-2015

Mutlu Çocuk Okul Öncesi Öğrencileri Hünerlerini Sergiledi
Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi Mutlu Çocuk Okul Öncesi Mektebi yıl sonu programı Gebze Kültür Merkezi’nde yapıldı. Davranış kuralları, dini bilgiler, Kur’an’ı Kerim eğitimi, sosyal etkinlikler ve el becerileri eğitimi alan minik öğrenciler bir yıl boyunca öğrendikleri bilgileri ve oyunları salonu dolduran anne, baba ve yakınlarına muhteşem bir gösteriyle sundu.Şahsiyetli bir neslin inşaası için yola çıktık. 
Gebze Kültür Merkezi’nde minik öğrencinin Kur’an’ı Kerim okumasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Gebze İnsan ve Medeniye Hareketi yönetim kurulu üyesi Ertuğrul Taşlı yaptı. Ertuğrul Taşlı, çocukların zeka ve şahsiyet gelişiminde okul öncesi eğitimin önemini anlattığı konuşmasında, “Şahsiyetli, ahlaklı ve kendine güvenen bir nesil inşası için yola çıktık. İlk yılımızda çocuklarımıza aile sıcaklığında, sevgi ortamında bir eğitim verdik. Öğretmenlerimiz onlara hem öğretmenlik, hem de annelik yaptı. Çocuklarımızın yetişmesinde emeği geçen tüm eğitmenlerimize ve personelimize teşekkür ediyorum” dedi.Çocuklarımızın kalbini ve zihnini doyurmak, karnını doyurmak kadar önemlidir.
Daha sonra kürsüye çıkan Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi Başkanı Ali Erol, çocukların karakterlerinin şekillenmesinde okul öncesi eğitimin hayati önem taşıdığını ifade etti. Ali Erol, “Okul öncesi eğitimin önemini ben lise öğretmeni olarak çok daha iyi görüyorum. Hepimiz çobanız ve yönettiklerimizden sorumluyuz. Kendimizi ve ailemizi yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten korumakla sorumluyuz” dedi.“Nitelikli toplum nitelikli şahsiyetlerden oluşur” diyen Gebze İMH Başkanı Ali Erol, “ Çocuklarımızın karnını doyurmak, onları giyindirmek ne kadar önemliyse kalbini ve zihinlerini doyurmak da en az o kadar önemlidir. Çocuklarımızı hiçbir kontrolü olmayan internete ve elektronik cihazlara kurban etmeyelim. Onların eğitimiyle, terbiyesiyle yakından ilgilenelim. Mutlu Çocuk okul öncesi mektebimize daha ilk yılında gösterilen bu ilgi ve teveccühten dolayı tüm velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.Ali Erol, Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin geleneksel yaz okulu programının bu yılda devam edeceğini belirterek sözlerini tamamladı. Çocukların sunduğu gösterilerin ilgi ve beğeniyle izlendiği program sonunda Mutlu Çocuk Okul Öncesi Mektebi öğretmen ve görevlilerine teşekkür plaketi takdim edildi.Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!