Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Zamanını Aşan Medeniyet ÖZBEKİSTAN

14-06-2019

Zamanını Aşan Medeniyet Özbekistan Sergi ve Sempozyumu açılış programı gerçekleştirildi.
İnsan ve Medeniyet Hareketi Sanat Atölyeleri birimi tarafından organize edilen, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, pekçok resmi ve sivil kuruluş tarafından desteklenen "Zamanını Aşan Medeniyet Özbekistan Sergi ve Sempozyumu" açılış programı İMH Genel Merkezi Bahariye Mevlevihanesinde gerçekleştirildi. Açılış programına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Serdar ÇAM, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol ÖZVAR, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut AK, Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Alisher BOTİROV, dünya Etnospor konfederasyonu Başkanı Bilal ERDOĞAN, belediye başkanları, bürokratlar, sanatçılar, akademisyenler ve sanat severler katıldı.
Açılış programı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra sergi ve sempozyum konseptini anlatan sinevizyon gözterimi izlenildi. Programda ilk olarak İnsan ve Medeniyet Hareketi YİK Başkanı Kemal ÖZDEN kürsüye çıkarak solanda bulunanlara hoşgeldiniz konuşması yaptı.Kemal ÖZDEN, İnsan ve Medeniyet Hareketi olarak kadim medeniyetimizi yeniden ihya edecek çalışmalar yapmayı amaç edindiklerini söyleyerek böyle bir projeyi organize etmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kemal ÖZDEN, başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere, projeye destek veren resmi ve sivil kuruluşlara, projede emeği geçen sanatçılara ve akademisyenlere ayrı ayrı teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Daha sonra protokol konuşmalarına geçildi. İlk olarak Kültür Bakanı Yardımcısı Serdar ÇAM kürsüye gelerek selamlama konuşması yaptı. Daha sonra Marmara Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi rektörleri kürsüye gelerek porotokol konuşmalarını gerçekleştidiler.Programa davetli olarak katılan Bilal ERDOĞAN kürsüye gelerek böyle önemli bir açılışa katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Son olarak kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY protokol konuşmasını gerçekleştirdi.Fuat OKTAY, Türkiye ve Özbekistan arasındaki ilişkileri daha da geliştirecek böyle önemli bir sergi ve sempozyumu hazırlayan başta İnsan ve Medeniyet Hareketi olmak üzere emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın bu açılışta olmayı çok arzu ettiğini belirten Fuat OKTAY; ancak gerçekleştirmiş olduğu bir yurt dışı gezisi nedeniyle programa katılamadığını ifade etti. Protokol konuşmlarından sonra Proje koordinatörü Meryem GÜNEY'e ve projeye katkı sağlayan akademik kurula hediye takdim edildi. Yine programı teşriflendiren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar ÇAM'a hediye takdim edildi. Birlikte çektirilen resim sonrası açılış merasimine geçildi. Fuat OKTAY, Serdar ÇAM, Mehmet GÜNEY, Kemal ÖZDEN, Bilal ERDOĞAN, 
Alisher AGZAMHODJAEV, Akademisyenler ve Sanatçılar birlikte kurdele keserek serginin açılışını gerçekleştirdiler. Sergi açılışına yoğun ilgi gösteren sanatseverler ve protokol konukları hep birlikte sergiyi gezdiler.Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!