Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Mescid-i Aksa'ya Yapılan Çirkin Saldırıyı Lanetliyoruz.

02-06-2019

Mescid-i Aksa'ya Yapılan Çirkin Saldırıyı Lanetliyoruz.
İsrail askerleri bugün ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksay’a kirli postallarıyla girerek mescidde bulunan kardeşlerimizin ibadetlerini engellemiştir. Ramazan bayramı arefesinde yapılan bu aşağılık saldırı Müslümanların onurunu zedelemeye yönelik bir girişimdir.

ABD tarafından Kudüs’ün başkent olarak tanınmasından sonra daha da arsızlaşan işgal devleti Mescid-i Aksa’ya karşı yaptığı tacizlerini gittikçe arttırmaktadır.

İslam Dünyasındaki hercü merci fırsat bilen siyonistler yeryüzünde hüküm süren emperyalist istikbarı arkalarına alarak Harem-i Şerif'e baskınlarını sürdürerek zaman içinde Mescid-i Aksa'yı tamamen kapatmak istiyor.

Müslümanlar için Mescid-i Aksa, Filistin’deki bir camiden çok daha fazla anlam taşıyan bir yerdir. Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi ve üçüncü kutsal mekânıdır. Mescit-i Aksa’ya yapılanlar Müslümanların izzetine ve İnsanlık onuruna karşı yapılmış bir suçtur.

Sadece Müslüman değil, adalet duygusunu kaybetmemiş ve vicdan sahibi her insan Mescid-i Aksa'ya yapılanları kabullenemez. Mescid-i Aksa’ya askeri kıyafetlerle, kirli kalpleri ve ayaklarıyla zorbaca girenler; Müslümanlar ve tüm insanlığın vicdanında asla affedilmeyecektir. 

İnsan ve Medeniyet Hareketi olarak ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya yapılan çirkin saldırıyı nefretle kınıyoruz. Başta İslam Dünyası olmak üzere yeryüzünde kutsal mekanların dokunulmazlığına inanan tüm onurlu insanları bu konuda ortak tepki göstermeye davet ediyoruz.

İçinde bulunduğumuz bu kutsal günlerde dualara icabet eden Rabbimizden müslümanlara dirlik ve birlik vermesini, İslam Ümmetini yeryüzünde yeniden izzete kavuşturmasını, bizleri Mescid-i Aksa'nın özgür olduğu bayramlara erdirmesini niyaz ediyoruz.


Kemal ÖZDEN
İnsan ve Medeniyet Hareketi YİK Başkanı
Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!