Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İMH Anadolu Koordinatörlüğü 6. Bölge Koordinasyon Toplantısı...

22-03-2018

İMH Teşkilatlanma Komisyonu Anadolu Koordinatörlüğü 6. Bölge Koordinasyon Toplantısı Adana'da Yapıldı.
İnsan ve Medeniyet Hareketi Teşkilatlanma Komisyonu Anadolu Koordinatörlüğü 6. Bölge Koordinasyon Toplantısı, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Hatay Dörtyol'un; il başkanları, yönetim kurulu üyeleri, genç hareket başkanları ve hanım komisyonu başkanlarının katılımıyla Adana'nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

 
İki günlük programın, ilk günü;
Kur'an tilaveti ve İMH altıncı bölge başkanı Cengiz ASLAN ve İmh Anadolu Koordinatörü Ertuğrul TAŞLI'nın açılış konuşması ile başladı. Birinci oturumda, "Ferdin kendi içinde zenginleştirmesi gereken hasletler" konulu sunumu İMH yönetim kurulu başkanı Kemal ÖZDEN yaptı. Sunumunda; sorumluluk, fedakârlık, vefâ, sadakat ve güvenirlilik üzerinde durdu. Ardından öğle namazı ve yemek için ara verildi.

 
İkinci oturumda, "Ferdin cemaatine yönelik zenginleştirmesi gereken hasletler" konusunu M. Fatih BÜYÜKKARA anlattı. Konuşmasında, birlikte hareket edebilme, iç disiplin, eleştiri ve muhalefet ahlâkı, geleneğe bağlılık, kurucu düşünceye sadakat ve prensiplere bağlılık vb. konulara değindi. Sonrasında ikindi namazı ve çay molası için ara verildi. Aradan istifade misafirlerimize Seyhan nehri kenarında kısa bir yürüyüş düzenlendi. Ardından misafirlerimiz Fevzipaşa ve Küçükdikili temsilciliğinde ki akşam sohbetlerine iştirak ettiler.

 
İkinci gün; 
Birinci oturum, İMH YİK Başkanı Mehmet GÜNEY'in "Teşkilat ahlâkı" konulu sunumu ile başladı. Genel ahlâk esasları, teşkilat ahlâkını oluşturan ve besleyen unsurları üzerinde durdu.
Ardından öğle namazı ve yemek için ara verildi.  İkinci oturumda, "İstişarenin önemi ve istişare mantığımız" ile ilgili sunumu Ammar Cengiz ŞENOL yaptı. İstişare, karar alma ve uygulama süreci, kararların sahiplenmesi ve kararların takibi gibi konuları anlattı. 


 
Sunumdan sonra İMH Anadolu Koordinatörü Ertuğrul TAŞLI kapanış konuşmasını yaptı. Katılımcılara teşekkür edip, sözlerini Erdem BAYAZIT'ın Savaş Risalesini okuyarak nihayetlendirdi.
 


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!