Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Kur'an İkliminde Müzakereler Devam Ediyor.

28-01-2017

Her Pazar 08.30'da İMH Genel Merkezi Bahariye Mevlevihanesinde...
Geçen hafta yoğun kar yağışı nedeniyle ara verilen Kur'an İkliminde Müzakereler programı bu Pazar kaldığı yerden devam ediyor. 

Günümüzde modern aygıtların pençesinde iğdiş edilen ruhları diriltecek bir iksir gerekiyor. Bu iksir elbette Kur’an-ı Kerim’dir. Ruhlarımız bizzat şifa olan Kur’an iksiri ile temizlenip dirilebilir. Bunun için düzenli bir şekilde Kur’an pınarında gönüllerimizi yıkamamız gerekiyor.


Her Pazar sabahı Kur'an İkliminde Müzakereler programını takip ederek Kur’an ikliminin bereketli yağmurlarında susuzluktan çatlamış ruhlarımızı diriltebiliriz. Bahariye Mevlevihanesi’nde gerçekleşen programda alanında uzman üç farklı hoca Kur’an ayetlerini Müslüman gönüllerin anlaması için farklı zaviyelerden tefsir ediyor.

Gerek bireysel Kur’an okumalarımız gerekse katılmış olduğumuz tefsir programlarında öğrendiğimiz Kur’an ayetleri düşünce dünyamızı değiştirecek. Değişen düşünce dünyamız davranışlarımıza etki edecek ve zamanla her birimiz yaşayan Kur’an olacağız. Her biri yaşayan Kur’an olan gönül insanlarından oluşan bir toplum; ancak zulmün ve acıların karanlığında boğulan insanlığa umut olabilir. 
 
Kur'an-ı Kerim’i daha iyi anlamak ve Kur'an'dan süzülen hikmet ışıkları ile dünyamızı aydınlatmak için sizleri her Pazar sabah 08:30'da Eyüp Bahariye Mevlevihanesi’ne bekliyoruz. 
 


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!