Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İMH Günışığı Gönüllülerinden Halep’teki Katliama Sessiz Çığlık!

09-12-2016

Halep ölüyor, insanlık uyuyor!
Tarihin en eski şehirlerinden, Müslümanların gönüllerinde ayrı bir yeri olan Halep şehri gün geçtikçe zalim Esed ve işbirlikçi Ruslar, İranlılar ve Hizbullah milisleri tarafından yok ediliyor. İnsanlar evsiz, ilaçsız ve daha acısı ekmeksiz…

Halep’teki zulme tepkisiz kalmamak, İbrahim(as)’in ateşine su taşıyan karınca misali tarafını bilmeyenlere duyurmak ve farkındalık oluşturmak için İnsan ve Medeniyet Hareketi Günışığı Derneği gönüllüleri Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması yaptı.


 
İMH Günışığı genel merkez binasından kefenlerini giyip, ağızlarına siyah bantlar takan Halep sevdalıları, Galatasaray Lisesi’ne varıncaya kadar metrobüs yolunda, metrobüste, Mecidiyeköy Meydanı’nda, metroda ve son olarak İstiklal Caddesi’nde meraklı ve hüzün dolu bakışlar altında yürüyüşlerini sürdürdüler.


Galatasaray Lisesi önüne varan gönüllülerden Oğuzhan Kabakcı, Kur’ân-ı Kerîm tilâveti ile Müslümanların bir şiarını yerine getirirken, İMH Günışığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ammar Cengiz ŞENOL medya mensupları ve toplanan halka basın açıklamasını okudu.


 
Ammar Cengiz ŞENOL’un okuduğu basın açıklaması:
“Hamd; mazlumların, mağdurların, kimsesizlerin Rabbi olan Allah'a; salat-u selam insanlığın iftiharı, yüz akı olan Efendimiz (sav)'e olsun.
Allah (cc), Kur’ân-ı Kerîm’in Saff Sûresi’nde ‘Doğrusu Allah, kendi uğrunda, kenetlenmiş bir duvar gibi, saf halinde çarpışanları sever’ buyuruyor.
 
Bizler burada İMH Günışığı Derneği gönüllüleri olarak bunca teknolojik gelişmeye rağmen hem batının hem de İslam ülkelerinin yanı başlarında işlenen katliam ve zulümlere kör, sağır, dilsiz kalmalarını lanetlemek için toplandık.
 
Kalbimizdeki insanlığı yaşattığı için Rabbimize hamd ediyoruz. Bundan tam altı yıl önce başladı Suriye’deki katliam… Son yüzyılda kan gölüne dönen coğrafyamızda düşen en son damla Suriye oldu.
 
Ülkelere demokrasi, barış, özgürlük, medeniyet getirenler Suriye’de yaşanacak ev, birbirlerine sarılacak aile bırakmadı. Tam altı yılda zalim Esed ve yandaşları tarafından 400.000 insan öldürüldü, milyonlarca insan yurtlarından ayrılmak zorunda kaldı.
 
Dünyanın sözde büyük devletlerinin özgürlükçü söylemlerini daha önce bizler;
Afganistan’da gördük!
Bosna’da gördük!
Çeçenistan’da gördük!
Irak’ta gördük!
Bugün ise Suriye ve Halep’te görüyoruz!
 
Dünyanın bir ucunda bir hayvan için dünyayı ayağa kaldıran batı, söz konusu Müslüman canı olunca suskunluğa bürünüyor.
 
Suriye, Halep halkları ölüyor; Dünya uyuyor!
 
Bugün zalim Esed’e destek veren Rusya, Çin, sözde Müslüman İran, onların uzantısı Hizbullah, yaptıkları katliamların hesabını Allah’a ve Müslüman halklara mutlaka vereceklerdir.
 
100 günden bu yana karadan zalim Esed’in ordusunun, havadan Rusya’nın kuşatması altında olan Halep’te mazlum halk, mücahidler dar bir alana sıkışmış durumda…
 
Halep’te hastane yok, ilaç yok, ekmek yok, gıda yok…
 
Bugün Suriye’de insanlık ölmüştür. Zalim Esed ve destekçileri Rusya, İran ve Hizbullah el ele vermiş, insanlığı katletmiştir.
 
Kadınları kocasız, çocukları babasız-annesiz bırakmışlardır. Arkalarında binlerce ölü, binlerce yaralı, binlerce mülteci ve harap bir ülke bırakmışlardır.

Şimdi bize düşen, taraf olmaktır! Ya zalimden yana taraf olacağız; ya da mazlumdan, yetim ve öksüz çocuklardan yana…

Bizler mazlumdan yana taraf olanlardanız.
Bizler Çanakkale’de yatan Halepli şehitleri bilenlerdeniz.
Bizler Allah’ın intikam sahibi olduğunu bilenlerdeniz.
Son olarak yeryüzündeki tüm mazlumlara, Halepli Müslümanlara diyoruz ki: ‘Sakın Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma. Ancak Allah onları cezalandırmayı, korkudan gözlerin dışarıya fırlayacağı bir güne erteliyor.’
Halep ölüyor, insanlık uyuyor!”


 
Basın açıklamasının hemen ardından grup Âl-i İmrân Sûresi’nin 12. Âyetinin başındaki müthiş uyarıyı gür bir sesle tekrarlayarak dağıldı:
“De ki: Ey kâfirler! Yenileceksiniz ve cehenneme sürükleneceksiniz…”

Halep’teki katliama dur diyebilmek, safımızı belli etmek ve farkındalık oluşturabilmek adına yaptığımız bu eylemi Rabbimizden salih amel olarak niyaz ederiz.
 


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!