Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İnsan ve Medeniyet Hareketi Genel Kurulu Yapıldı

Tarih / Date: 23-12-2018

İMH 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı 22 Aralık Cumartesi günü yapıldı.
İnsan ve Medeniyet Hareketi genel merkezi Bahariye Mevlevihanesinde gerçekleştirilen genel kurul toplantısı Abdulkadir ÖRNEK hoca tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.Divan heyetinin oluşturulmasının ardından kürsüye gelen İMH Yönetim Kurulu Başkanı Kemal ÖZDEN iki yıllık faaliyet raporunu okudu. Kemal ÖZDEN daha sonra İMH’nin gelecek vizyonuna dair bir konuşma yaptı.Kemal ÖZDEN, İnsan ve Medeniyet Hareketinin geçmişten aldığı birikimle geleceği inşa etmek için gayret gösterdiğini belirtti. Son iki yılda ortaya konulan çalışmalarla ilgili kısa bilgilendirmelerde bulunan Kemal ÖZDEN, önümüzdeki dönem safları daha da sıklaştırarak daha nitelikli işler ortaya koymayı hedeflediklerini söyledi. 

 
Kemal ÖZDEN’in konuşmasının ardından kürsüye gelen İnsan Vakfı Başkanı Sinan AKTAŞ, İnsan Vakfı’nın yaptığı çalışmalarla yurt içinde ve yurt dışında pek çok ihtiyaç sahibine destek olduğunu ifade etti. İMH Genel Kurulunun hayırlara vesile olmasını dileyen Sinan AKTAŞ yeni teşekkül edecek yönetime başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı. 

 
Genç Hareket Başkanı Serkan DEMİREL, genel kurul toplantısında bir konuşma yaptı. Gençlik hareketlerinin bir camia için en temel çalışma olduğunu belirten Serkan DEMİREL bu bilinçle gayret gösterdiklerini ifade etti.“En büyük zafer, gönülleri fethetmektir” diyen Serkan DEMİREL, ülkemiz gençliğinin ahlaki ve zihni gelişimine katkı sağlayacak faaliyetleri sürdürmeye devam edeceklerini söyledi. 

 
Daha sonra İnsan ve Medeniyet Hareketi Hanımlar Birimi Başkanı Meryem TERZİ, kürsüye gelerek konuşmasını gerçekleştirdi. Meryem TERZİ, kadın ve erkeğin uyum içinde çalışmasının öneminden söz etti. Kadın konusunda yapılan tartışmalardan beri olduklarını belirten Meryem TERZİ, kadının misyonunu tarif ederken Hz. Hatice örneğini verdi. 

 
Genel Kurul Toplantısının sonunda İMH YİK Başkanı Mehmet GÜNEY kürsüye çıktı. Allah rızası için gayret göstermenin emekliliği olmayacağını ifade eden GÜNEY, “Geçmişin tecrübesini yeni neslin heyecanıyla birleştirerek yolumuza devam edeceğiz” dedi. Mehmet GÜNEY, konuşmasına şöyle devam etti: "İnsan ve Medeniyet Hareketi, içinde izzet bulduğumuz bir kurum. 40 yılı aşkın bir geleneği sürdürerek bu günlere geldik. Geçmişte elde ettiğimiz tecrübeyi bünyede tutarak yeni arkadaşlarımızın önünü açmak istiyoruz.Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız ki bu ülkenin asli unsurları Müslümanlardır. 
Bu ülke bizimdir. Ülkemizde devlet millet kaynaşmasının tam anlamıyla gerçekleşmesini arzu ediyoruz. Geçmişte yaşanan vesayet dönemlerinin bir daha dönmemek üzere geride kalmasını temenni ediyoruz. Dini duyarlılıklarımızı hiçbir zaman kaybetmemeliyiz. Eğer adımız Müslüman ise yaptığımız işler de Müslümanca olmalıdır. İnsan ve Medeniyet Hareketi İslamcı bir harekettir. Bu yönümüzü hiçbir zaman ve hiçbir zeminde tartışma konusu yapmadık.


 
Yeni dönemde danışma kurullarını daha etkili kılacağız. Hiçbir zaman yorgunluğa düşmeden her zaman yolda olacağız. Unutulmamalıdır ki yolda olmak, yolda birlikte hareket etmek dünya ve ahiret güzelliklerine ulaşmamıza vesile olacaktır."Mehmet GÜNEY ağabeyin konuşmasının ardından teklif edilen listenin oylamasına geçildi. Yapılan oylamada önerilen listeye 199 üyenin kabul oyu vermesiyle yeni yönetim kurulu teşekkül etti.Genel Kurul Toplantısının sonunda, seçilen yeni yönetim kuru adına Kemal ÖZDEN teşekkür konuşması yaptı. İMH 7'nci Olağan Genel Kurul Toplantısı Hasan UYAR Hocanın yaptığı dua ile sona erdi. 

Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!