Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Saraçhane Parkı Eylemi Ne İfade Ediyor?

imh.org

30-07-2013

Saraçhane Parkı Eylemi Ne İfade Ediyor?
Her şeyden önce Allah’a karşı sözümüzü yerine getirmektir Saraçhane Parkı Eylemi, Yaratana verilen sözün bir gereğidir, Haktan yana tavır koymaktır, Onun emrini yerine getirmektir, ihtiyaç duyulduğunda bir adım öne çıkmaktır, dünyalıklarımızdan vaz geçmek, asıl istikbalimizi düşünmektir Saraçhane Parkı.
 
Kardeşlik vazifemizin bir gereğidir Saraçhane Parkı, Mısır’da bir diken batsa kardeşimin ayağına İstanbul’da duymaktır onun acısını ve sarmaya çalışmaktır onun yarasını, vurulan kadınların, çocukların, hiç savunmasız ve masum insanların yere serildiği anda, onların koluna girmek ve ayakta tutmaktır Saraçhane Parkı.
 
Aynı zamanda insanlığın vicdanıdır Saraçhane Parkı, şayet ölmediyse insanlık, vicdanlar kan ağlamalı, geleceğe bir hesap çetelesi daha düşmeli 1434 Ramazanına dair, yürekler sızlamalı ve yumruklar kalkmalı havalara, hesabını sormak adına gelecekte zalimlerden, hak sömüren kapitalistlerden, Karunlardan ve firavunlardan…
 
O Zalimlere ve yaptıkları zulme bir dik duruştur Saraçhane, bu duruş tüm meydanlarla tek vücut olacaktır ve o zaman Zalimler bilecek ki Adeviye meydanı sadece Mısır’da değil, tüm dünyayı saran Rabiatül Adeviyeler var. İzmir’de, Konya’da, Erzurum’da, Van’da, Adana’da, Kayseri’de, Gebze’de ve İstanbul’daki meydanlarda Mısırlı Kardeşlerini, Müslüman kardeşlerini unutmayan, onların yanında yer alan, mücahit ve muvahhit kardeşleri var, Rabiatül Adeviyeler var, Suriyede, Filistinde, Tunusta, Yemende ve Libyada, daha nice meydanlar var tüm dünyada Müslüman Kardeşlerine kucak açan.
 
Ve yine masum insanların bedeninde işlenen katliamın karşısında siper olmaktır Saraçhane Parkı, Avrupa, Amerika ve işbirlikçileri timsah gözyaşlarını yine gösterdi, biz hatırlıyoruz bu göz yaşlarını daha önceden, çeçenistandan, afganistandan, pakistandan, K.ıraktan, Filistinden ve daha nice coğrafyalardan..
 
İşlenen bunca zulme, katliama ve haksızlığa rağmen Saraçhaneden yükselen ses, hakkı haykırmaya, zalimin yüzüne zulmünü haykırmaya devam ediyor, Zalimler bilsin ki bu haykırış 7 günle sınırlı kalmayacaktır, bu haykırış tüm dünyayı saracak ve eninde sonunda zalimleri boğacak, bu ay, bu sene doğan çocuklarımızın ismini Rabia koyalım, Musa Koyalım, İbrahim koyalım beklide Allah’ın vaadini Rabiaların evlatları ile, Musaların çocukları ile, İbrahimlerin cengaverleriyle gerçekleştireceğiz, bu gün olmazsa yarın, bir gün mutlaka….
 
Saraçhaneden yükselen çığlıkla tüm Müslümanlara sesleniyorum; in tensurullahe yensurküm ve yüsebbit akdameküm; Eğer siz Allah’a yardım ederseniz (O’da) size yardım eder.
 
Mısırdaki Kardeşlerimi, Suriyedeki Kardeşlerimi, Filistindeki kardeşlerimi Türkiyedeki kardeşlerimi ve tüm Müslüman Kardeşlerimi Allaha emanet ediyor, yanlarında olduğumuzu haykırıyorum….


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • hasan çakmak
    26-08-2013

    Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Direnişimizi bereketlendirsin. Emeği geçen, oraya gelerek dualara amin diyen kardeşlerimden Allah razı olsun.

Videolar