İhtisas Kurumları
Mutlu Aile

Mutlu Aile

Mutlu Aile Mutlu Çocuk Eğt. Kül. ve Day. Der.

WEB SİTESİNE GİT
Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

WEB SİTESİNE GİT
GİV

GİV

Girişimci İş Adamları Vakfı

WEB SİTESİNE GİT
İnsan Vakfı

İnsan Vakfı

İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı

WEB SİTESİNE GİT
Kemal ÖZDEN

Değerli Genç Kardeşim!

Çünkü gençlik, çalışkanlık, zindelik, cesaret, metanet, heyecan, kuvvet ve enerji kaynağıdır. İmanın temeli olan ‘’samimi bir kalp’’, samimiyetin temeli olan ‘’sağlam bir irade’’ gençleri diğer insanlardan ayıran özelliklerdir. Rehberimiz ve önderimiz Hz. Muhammed (SAV) buyurduğu üzere;‘’Size hayırlı gençleri tavsiye ederim. Çünkü onların kalbi incedir. ALLAH  beni doğrulukla ve Müsamahayla gönderdi. Bana gençler yanaştı, ihtiyarlar muhalefet etti.’’

İstikbalde en gür seda İslam’ın olacaksa, istikbalin bugünkü temsilcileri gençlerimiz eliyle olacaktır. O halde felaket sahneleri çizmemize hiç gerek yok. Rabbimizin izniyle yarınlar bugünlerden daha aydınlık olacaktır. Günümüzün büyük manevi ve ahlaki erozyonuna rağmen ben yürekleri Allah için çarpan imanlı genç kardeşlerime çok güveniyorum. Allah’ın izniyle çok daha donanımlı ve iyi yetişmiş gençlere sahibiz. Birlikte çözüm getirmemiz ve abiler, ablalar olarak gençlerimize rehberlik etmemiz gereken bir nokta var: Bu iyi yetişmiş gençlerin birlikte iş yapabilme yetenekleri ve daha iyisini yapma iradesi.

Genç Hareketimizin düzenlediği ‘’Türkiye Gençlik Buluşmaları’’ her yıl farklı bir ilde gerçekleştiriliyor. İmanlı genç yürekler, Anadolu’muzun dört bir yerinden ortak bir hedef ve ulvi  bir gaye için bir araya geliyor. İşte bu buluşmanın tam da ‘’Başarının Allah’tan geleceği prensibini’’ hizmet ettiğini düşünüyor ve görüyorum.
Rabbim bizi sizlerden, sizleri de bizden Hak yolunda ayırmasın inşallah. Hareketiniz, ömrünüze, amelinize, hareketimize bereket katsın. Allaha emanet olun.

Diğer Makaleleri