İhtisas Kurumları
Mutlu Aile

Mutlu Aile

Mutlu Aile Mutlu Çocuk Eğt. Kül. ve Day. Der.

WEB SİTESİNE GİT
Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

WEB SİTESİNE GİT
GİV

GİV

Girişimci İş Adamları Vakfı

WEB SİTESİNE GİT
İnsan Vakfı

İnsan Vakfı

İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı

WEB SİTESİNE GİT

Öncülerimizden Akif BABALI’yı 15. Vefat Yıl Dönümünde Rahmet ve Özlemle Yâd Ediyoruz

21-08-2021

'Yaşantısıyla bizlere örnekti.'

Öncülerimizden Akif BABALI’yı 15. Vefat Yıl Dönümünde Rahmet ve Özlemle Yâd Ediyoruz

Gösterdiği örnekliklerle bizlere öncülük eden güzide insanlar yaşadı aramızda. Akif BABALI, Hayati ÜSTÜN, Bahattin YILDIZ gibi isimler bunların en başında gelmektedir. Akif BABALI, adanmış hayatıyla bizlere bir insanın nasıl vakıf insanı olacağını gösterdi.

Eğitimli entelektüel bir ailenin iyi eğitim almış çocuğu olan Akif BABALI liseden itibaren üniversitede ve devamında hayatını İslami çalışmalara adamış biriydi. Bu uğurda Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesindeki eğitimini gençlerle ilgilendiği için uzun yıllar tamamlamamıştır. Öğrencilerin İslami bilinç kazanması için ne gerekiyorsa koşturan ve evliliğini, işini bu amaç uğruna erteleyerek maddi birçok imkânı göz ardı edip halk içinde Hakk ile beraber olmanın bir tezahürünü ortaya koymuştur.

 

Öğrencilik yıllarından itibaren Cami ve Kur’an kursu projeleri çizen bir mimar adayı olmuştur. 12 Eylül’ün baskıcı ve şiddet dolu ortamında dağılmış bir gençliği toparlamaya çalışan Anadolu yakasının her köşesinde onun izi görünür. O yılmayan bir mücahitti.

“Bizler bütün bu yaptıklarımızla büyük ümmet havuzuna akan ara yollar gibiyiz.”Sözü onun şiarı olmuştur.


Peygamber efendimiz (sav) “Mümin cana yakındır. Başkalarıyla dostluk kurmayan ve kendisiyle dostluk kurulamayan kimsede ise hayır yoktur” buyurmaktadır. Akif BABALI gibi insanlarla güzel ilişkiler kurmamız gerekiyor. İnsanlara merhametli davranarak insanların her türlü derdi ile dertlenecek bir yüreğe sahip olmamız, bulunduğumuz ortamlarda insanların güvendiği, elinden dilinden emin olunan kişiler olmamız gerekiyor.

 

Bizler bugün Akif BABALI gibi geçmişte güzel işler ortaya koyan insanlar için hayır dualarda bulunuyorsak yarın bizler için de arkamızdan hayır dua edilecek güzel işler yapmalıyız.

Diğer Haberler