İhtisas Kurumları
Mutlu Aile

Mutlu Aile

Mutlu Aile Mutlu Çocuk Eğt. Kül. ve Day. Der.

WEB SİTESİNE GİT
Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

WEB SİTESİNE GİT
GİV

GİV

Girişimci İş Adamları Vakfı

WEB SİTESİNE GİT
İnsan Vakfı

İnsan Vakfı

İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı

WEB SİTESİNE GİT

Kurban Bayramımız Mübarek Olsun

19-07-2021

Bayramın Üçüncü Günü İkindide Bayramlaşmamız Olacaktır

Kurban Bayramımız Mübarek Olsun

Virüs musibeti sebebiyle bir araya gelemeden buruk geçirdiğimiz Ramazan Bayramının ardından Allah’a yakınlaşmamıza vesile olacak fedakârlık mevsimi Kurban’a kavuşuyoruz.

Dünyanın çeşitli bölgelerinden aynı kıbleye yöneldiğimiz Müslüman kardeşlerimiz ile kurbanlarımızı Allah’a adayarak kardeşliği, paylaşmayı, birliği hissetmenin lezzetini yaşıyoruz.

Malımızdan yapacağımız fedakârlık iradesi olan Kurban, içtimai bir ibadetken  “Canları ve malları mukâbilinde cenneti satın alan mü’minler…” vasfına yaklaşmamıza kapı aralayacaktır.

Yurt içinde ve yurt dışında kurban dağıtımına aracılık eden yardım kuruluşlarımız sosyal dayanışmayı arttırırken işlerimizi de bereketlendiriyor. Malımızın üzerinde hakkı olan kimsesiz, fakir fukara kardeşlerimizle kurban paylaşımı, gönüllerimizi merhamet ile birbirine bağlar.

Rabbimizin yüz yüze geçirebilmeyi lütfettiği bu Kurban Bayramımızda sıla-i rahim ile büyüklerimizin gönüllerini hoş tutalım, küçüklerimize muhabbetimizi ilmek ilmek işleyelim. Kurumlarımızdaki her bir kardeşim ile ‘Canım kurban olsun senin yoluna’ sözünü maddi, manevi her cihetle idrak edebileceğimiz bayramlara erişmeyi niyaz ediyorum.

Kemal Özden

İMH YİK Başkanı

Bayramın üçüncü günü (22 Temmuz) İkindi Namazını müteakip Genel Merkezimiz Bahariye Mevlevihanesi'nde Bayramlaşma programımız olacaktır, buyrunuz.

Diğer Haberler