İhtisas Kurumları
Mutlu Aile

Mutlu Aile

Mutlu Aile Mutlu Çocuk Eğt. Kül. ve Day. Der.

WEB SİTESİNE GİT
Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

WEB SİTESİNE GİT
GİV

GİV

Girişimci İş Adamları Vakfı

WEB SİTESİNE GİT
İnsan Vakfı

İnsan Vakfı

İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı

WEB SİTESİNE GİT

Enderun Özgün Eğiticimler Derneği "Eğitimde İz Bırakanlar" programını gerçekleştirdi!

25-05-2022

Enderun Özgün Eğiticimler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği tarafından düzenlenen "Eğitimde İz Bırakanlar" programı Eyüp Sultan Anadolu Lisesi'nin Bahariye'de misafir edilmesiyle yapıldı. Moderatörlüğünü Eğitimci-Sanatçı Erol ÇAM’ın yaptığı program Enderun Özgün Eğitimciler Derneği'nin tanıtım filmi ile başladı. Arkasından Enderun Özgün Eğitimciler Derneği Başkanı Mehmet DAĞ’ın açılış konuşması ile devam etti. Mehmet DAĞ, konuşmasında Enderun Özgün Eğitimciler Derneği'nin 2013 yılında eğitimin en önemli aktörü öğretmenler tarafından kurulduğunu, eğitime dair yeni bir ufuk açmak ve katkı sunmak için "Eğitimde İz Bırakanlar" programını yaptıklarını söyledi. "Eğitimde İz Bırakanlar" programının öğrencilerimize ve gençlerimize özgüven kazandıracağını, farkındalık oluşturacağını ve özgün başarı hikayeleri olan eğitim kurumlarının diğerlerine etki ederek ilham kaynağı olacağını ifade etti. İlk programı da İstanbul’un manevi kalbinde yer alan, komşu okul olan Eyüp Sultan Anadolu Lisesi ile yapıyor olmanın anlamlı olduğunu söyledi. Mehmet DAĞ, seçkin ve köklü eğitim kurumlarının özgün başarı hikayelerini, okul kültür ve iklimini bizzat paydaşlarının dilinden aktarılması ve medya yoluyla izleyiciye sunulmasının amaçlandığını belirtti.

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği olarak belirli aralıklarla Türkiye’de eğitim alanında önemli çalışmalara imza atmış, eğitim camiasına ilham kaynağı olmuş yıldız okullarımızı tanıtmaya, örnek çalışmalarını istifadenize sunmaya çalışacağız.

Daha sonra Eyüp Sultan Anadolu Lisesi'nin tanıtım videosu izlendi. Ardından Okul Müdürü Selam KARATAŞ, genel olarak okulunun ve yaptıkları eğitim faaliyetlerinin kısa bir tanıtımını yaptı. Okulun kuruluşu, kurulduğu günden bu yana hangi başarılı çalışmalara imza attığını belirtti. Selam KARATAŞ, okullarının köklü ve seçkin bir okul olduğunu, okul ikliminin ve memnuniyetin üst derecede olduğunu, mensubiyetten sonra mezuniyet sonrasında da aidiyet bilincinin devam ettiğini, okulun dernek ve vakfının olduğunu ifade etti.

Daha sonra Okul-Aile Birliği Başkanı Sayın Metin SANCAKLI söz aldı. Okullarından son derece memnun olduklarını, okul için pek çok şey yaptıklarını, velilerin görüp inandıktan sonra her türlü fedakarlığı gösterdiklerini söyledi.

Daha sonra öğretmenleri temsilen Fizik öğretmeni Sayın Ziya AYDOĞAN söz aldı. Ziya AYDOĞAN, okulda öğretmenlerin bir aile gibi olduklarını, öğrencileri çok yönlü yetiştirdiklerini, öğrencilerinin inandıktan ve güvendikten sonra başaramayacakları bir şey olmadığını söyledi.

Okulun öğrencisi Arda SEZENER’den piyano dinletisi sunuldu.

Öğrenci Temsilcisi Hüseyin    ÜNAL da öğrenci olarak bu okulda okumaktan memnun olduğunu, okul idaresinin ve öğretmenlerin kendilerine her türlü katkıyı ve desteği yaptıklarını, bu okulun mensubu ve mezunu olmanın bir ayrıcalık olduğunu belirtti. Okul kulüplerinin kendilerini geliştirdiğini ve daha iyi yetişmelerine kapı araladığını söyledi.

Mezun Temsilcisi Azer TURAN da bu okulun mezunu olarak gurur duyduğunu, mezun olduktan sonra okulla bağlarının devam ettiğini söyledi.

Daha sonra okulun müzik grubundan bir eser  (Gel Gör Beni Aşk Neyledi)  dinlendi. Müzik grubu solistleri;

Solist; Nurefşan AYAZ

Solist; Mislina Yağmur ARSLAN

Elektrogitarda; Melih ŞAHİNBOY

Gitarda; Yiğit ÇOBAN

Piyanoda; Arda SEZENER

Bağlamada; Zeynep KÖSEOĞLU

Müzik grubunu çalıştıran değerli müzik öğretmeni Murat LAZMAHMUTOĞLU sahneye davet edildi. Kısaca yaptıkları müzik çalışmalarından bahsetti ve moderatörle birlikte (GESİ BAĞLARI TÜRKÜSÜ - DÜET)söylendi.

Okul Müdürü Selman Karataş: Okulda yapılan önemli projelerden bahsetti.

Kulüp Faaliyetleri

Satranç Kulübü 

Roket Takımı 

Münazara Kulübü 

Müzik Kulübü 

Felsefe ve Bilim Kulübü

Sosyal Sorumluluk Kulübü temsilcileri söz aldı. Faaliyetlerinden bahsettiler.

Daha sonra Eyüp Sultan Kaymakamı İhsan KARA kürsüyü teşrif etti. Kaymakam Bey, Eyüp Sultan Anadolu Lisesi'nin idaresi, öğretmeni, öğrenci ve velileriyle çok iyi ve güzide bir okul olduğunu böylesi bir faaliyetten dolayı okula ve Enderun Özgün Eğitimciler Derneği'ne tebrik ve tekdirlerini bildirerek teşekkür etti.

Kapanış Şarkısı: "BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM" hep birlikte söylenerek toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

Programdan sonra davetlilere sahilde ikram sunuldu.

Diğer Haberler