İhtisas Kurumları
Mutlu Aile

Mutlu Aile

Mutlu Aile Mutlu Çocuk Eğt. Kül. ve Day. Der.

WEB SİTESİNE GİT
Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

WEB SİTESİNE GİT
GİV

GİV

Girişimci İş Adamları Vakfı

WEB SİTESİNE GİT
İnsan Vakfı

İnsan Vakfı

İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı

WEB SİTESİNE GİT

Bahattin YILDIZ Ağabey'i Yâd Ediyoruz

17-05-2022

İslami Hareketin Ağabeyi, Şehit Bahattin YILDIZ Ağabeyimizi şehadetinin sene-i devriyesinde rahmetle yâd ediyoruz.

Bahattin YILDIZ Ağabey'i Yâd Ediyoruz

Ömrünü ümmet için adamış, gönül insanı Bahattin YILDIZ Ağabeyimizden ayrılalı 12 yıl oldu.

İslami Hareketin Ağabeyi, yerine göre derviş, gerektiğinde mücahid, gençlerle birlikte sporcu, Müslümanları harekete geçiren bir yazardı. “Mavera” edebiyat okulundan merhum şairimiz Cahit Zarifoğlu, cepheye ulaştırdığı mektuplarla: “Yaz Abdülhamit, oraları yaz. Sana önemsiz gelebilir, fakat her şeyi yaz,” diyerek onu yazmaya teşvik etmiştir. “Kar Çiçeği”, “Karda Ayak İzleri”, “Güllerin Vedası” ve “Cihad Günlüğü” kitaplarını yazan Bahattin Ağabey, “Ben iyi yazan biri değilim. Mücadelemizin hikâyesini edebiyatçı ustalarımız yazmadığı için bize düştü bu görev...” derdi. Yaşananların, mücadelenin sonraki kuşaklara aktarılmasını her zaman önemsemişti ve mücadelenin yol haritasını gelecek nesiller bilsin diye yazmıştır.

(Eserleri)

(Hicrî 1400.Yıl Hicret Koşusu'ndan)

(Üniversite Yıllarındaki Afganistan Yürüyüşü'nden)

Bahattin Ağabeyin hatırasını yaşatmak, gelecek nesillerin de onu tanımasına vesile olmak adına hazırlanan bahattinyildiz.com web sitesi geçtiğimiz yıl yayına girdi. Bu sitede hayatından kesitlere, yazılarına, eserlerine ve fotoğraflarına yer verilmiştir.

17 Mayıs 2010 tarihinde Bahattin YILDIZ ile Faruk AKTAŞ, yetimhane için uygun bir arazi bakmaya gittikleri Afganistan’da uçaklarının düşmesi sonucu şehid oldular. Rahmetle, şükranla yâd ediyoruz, Allah şehadetlerini kabul buyursun.

Diğer Haberler