İhtisas Kurumları
Mutlu Aile

Mutlu Aile

Mutlu Aile Mutlu Çocuk Eğt. Kül. ve Day. Der.

WEB SİTESİNE GİT
Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

WEB SİTESİNE GİT
GİV

GİV

Girişimci İş Adamları Vakfı

WEB SİTESİNE GİT
İnsan Vakfı

İnsan Vakfı

İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı

WEB SİTESİNE GİT

Gün Paylaşma Günüdür.

31-03-2020

"Onlar bollukta ve darlıkta Allah için infak ederler..."

Gün Paylaşma Günüdür.

Korona virüsünün etkisini en çok gösterdiği bu günlerde millet olarak dayanışma ve paylaşma ruhunu diri tutmamız gerekiyor.

Virüsün yayılmaması için alınan tedbirler kapsamında birçok iş yeri kapandı. Maişetini günlük çalışarak kazanan birçok meslek erbabı kardeşimiz bu süreçten olumsuz etkilendi. 

İçinden geçtiğimiz bu zor günlerde başkasının derdiyle dertlenme bilincini kuşanarak en yakınımızdan başlayarak ihtiyaç sahibi kimselere destek olmalıyız. Etrafımızda işsiz kalan, borçlu olan, ekonomik destek bekleyen kardeşlerimizin dertleriyle dertlenip ihtiyaçlarını gidermek için elimizden geleni yapmalıyız.

Zor zamanlarda toplumu ümitsizliğe sevk edecek şikâyet ve acımasız eleştirileri bir kenara bırakarak ihsan, infak ve sabrı kuşanmalıyız. Özellikle sivil toplum kuruluşlarının başlatmış olduğu yardım kampanyalarına destek vermeliyiz. 

Yine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN öncülüğünde başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına destek vererek ülke olarak toplumsal birlik ve dirlik çabalarına katkı sağlamalıyız.

Unutmayalım ki içinden geçtiğimiz günler biriktirme değil paylaşma günleridir.

“Onlar bollukta ve darlıkta Allah yolunda harcayanlar, öfkelerini yenenler, insanları affedenlerdir. Allah, iyilik edenleri sever.” (Al-i İmran 134)

Diğer Haberler