İhtisas Kurumları
Mutlu Aile

Mutlu Aile

Mutlu Aile Mutlu Çocuk Eğt. Kül. ve Day. Der.

WEB SİTESİNE GİT
Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

WEB SİTESİNE GİT
GİV

GİV

Girişimci İş Adamları Vakfı

WEB SİTESİNE GİT
İnsan Vakfı

İnsan Vakfı

İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı

WEB SİTESİNE GİT

Metin YÜKSEL'i Rahmetle Anıyoruz

23-02-2021

Şehit Metin YÜKSEL’i Şehadetinin 42. Seneyi Devriyesinde Rahmetle Yâd Ediyoruz.

Metin YÜKSEL'i Rahmetle Anıyoruz

17 Temmuz 1958'de Bitlis'in Ahlat kazasında doğan Metin YÜKSEL’i ağabeyi Müfid YÜKSEL şöyle tanımlar: ”Metin, kaderin cilvesi olarak doğum yerini adeta temsil edercesine, dünyaya geldiği yaylanın haşinliği, tabiliği tüm hayatına yansıyacak şekilde, yiğit, sade, pazarlıksız ve tabii bir insan oldu. İstanbul’ a taşındıktan sonra ele avuca sığmayan enerjisi, insanları etrafına toplayıp sürükleyen karizmatik/dirayeti ile tüm gençliğine rağmen âkil liderliği, her şeyden önemlisi tabiliği ve samimiyeti ile ön plana çıkmıştı. Elinden çok iş gelen, hezarfen bir özelliği/hususiyeti vardı. Eylem/aksiyon adamıydı.”

1976 yılı Kasım-Aralık ayında tek başına Vakıflardan geçici olarak tahsis ettirdiği harabe haldeki Fatih-Haydar Caddesi'ndeki  Vezir-i Sâni Haydar Paşa Medresesi'nin ayakta kalan dershanesi ve bahçesinde çok kısıtlı imkanlarla Fatih Akıncılar Derneği'ni kurmuştu. 6-7 ay gibi kısa bir zamanda bu dernek çığ gibi büyümüş, Türkiye"deki diğer Akıncılar Derneği şubeleri içinde, Metin'in karizması, şefkati, dirayeti, vizyonu, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, toparlayıcılığı ve çalışkanlığı ile bir numaraya yükselmişti.

23 Şubat 1979 günü Fatih Camii avlusunda bir Cuma namazı çıkışı silahla vurularak şehit edilen Metin Yüksel’i şehadetinin 42. Yıldönümünde rahmetle anıyoruz, makamı âli olmasını niyaz ediyoruz.

Diğer Haberler