İhtisas Kurumları
Mutlu Aile

Mutlu Aile

Mutlu Aile Mutlu Çocuk Eğt. Kül. ve Day. Der.

WEB SİTESİNE GİT
Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

Enderun Özgün Eğitimciler Derneği

WEB SİTESİNE GİT
GİV

GİV

Girişimci İş Adamları Vakfı

WEB SİTESİNE GİT
İnsan Vakfı

İnsan Vakfı

İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı

WEB SİTESİNE GİT

Ramazan ve Biz - Genç Hareketsiz Olmaz!

14-05-2020

Her perşembe gerçekleştirmiş olduğumuz "Genç Hareketsiz Olmaz!" programlarımızı Ramazanda da devam ettirdik.

Ramazan ve Biz - Genç Hareketsiz Olmaz!

Genç Hareketsiz Olmaz! Her perşembe gerçekleştirmiş olduğumuz "Genç Hareketsiz Olmaz!" programlarımızı yeni açılan İnsan ve Medeniyet Hareketi Ankara YouTube sayfamız üzerinden devam ettiriyoruz.

Bu Perşembe programımızı İsa Özçelik, Ömer Ekinci ve Talha Şahin’in Ramazan ve Biz konulu sohbetiyle gerçekleştirdik. İsa Özçelik ağabeyimiz sohbete Ramazan kelimesinin Arapça kökenleri hakkında bilgi vererek başladı, ardından Ramazan ayını değerli kılanın, Kur’an’ın bu ayda inmesi olduğunu söyledi ve Kur’an-ı Kerim’in muttakiler için bir hidayet rehberi olduğunu hatırlatarak bu ayda onu daha fazla okumamız gerektiğini ifade etti.

Ardından sözü alan Ömer Ekinci kardeşimiz, Ramazan ayı infak ve yardımlaşmanın önemine değindi ve iyiliği yaymanın, kötülükten alıkoymanın Yalnızca ramazanda değil tüm zamanlarda sorumluluğumuz olduğunu ifade etti.

Ömer kardeşimizden sonra Talha Şahin, Ramazan ayının önemli bir parçası olan sahur ile ilgili etimolojik ve kültürel açıklamaları içeren bir konuşma yaptı ve Peygamber efendimiz’in “Sahuru yapın, zira sahurda bereket vardır.” hadisini paylaştı.

Program esnasında canlı sohbete Ramazan’ın kendilerine ilk çağrıştırdığı üç kelimeyi yazan dinleyicilerimizin katkı ve soruları da sohbetten sonra konuşuldu. Instagram üzerinden yaptığımız kitap çekilişi kazananları da açıklanarak program noktalandı.

Programı izleyemeyen kardeşlerimiz aşağıdaki linke tıklayarak videoya ulaşabilir.

https://youtu.be/D9_XNYkCWZI

Diğer Haberler