Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

imh.org

01-01-1970Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

 • Mustafa Duyar
  02-10-2013

  İmam Şafinin şiiri: "Ben, eğer yaşarsam yiyecek bulamamaktan dolayı yok olmam. Eğer ölürsem de kabir bulamamakdan dolayı yok olmam. Azmim sultanların azmidir. izzetinefsim, zilleti küfür sayan hür nefisdir." Bilteci, şunları söyledi: “Kendime ve sizlere, ümitsizliğin; emin olan kişilerin ahlakı olmadığını, tam tersine Allah’ın vadettiği zaferin ve yardımın ahiretten önce dünyada gerçekleşeceğine inanmak olduğunu hatırlatıyorum. Davamız haklı bir davadır. Ne dışarıdan ne de içeriden kimsenin vesayetinin olmadığı bir hayat arzuluyoruz. Biz herhangi bir şahıs için değil ümmet için fedakârlık yapıyoruz.”Başta Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak Hareketi olmak üzere darbe karşıtı grupların 30 Ağustos’ta gösteri çağrısında bulunmasının öncesinde halka, sabırlı olmaları ve ümitsizliğe düşmemeleri yönünde çağrıda bulunan Bilteci, şöyle devam etti: “Sizlere ve Mısır’da ve tüm dünyada hak ve adalet için çalışan herkese davamızı kazanacağımızı müjdeleyen birçok göstergenin olduğunu müjdeliyorum. Salih adam Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi bir yıl boyunca karalamaya ve insanları ondan ikrah ettirmeye ve düzenini bozmak için kriz çıkarmaya çalıştılar ama Allah onların isteklerinin dışında başka bir şey istedi.” Kızının şehit edilmesi olayına da değinen Bilteci, “Allah, sesini kesmek için kurşunla öldürmek istedikleri o çiçek Esma’nın isminin ve resimlerinin tüm dünyada yüceltilmesini istedi. Herkes onu rahmetle anıyor, resimlerini Türkiye’de, Kâbe’de ve Medine’de yükseklerde taşıyorlar. Bu da sadece Allah’ın istediğinin olacağını müjdeliyor” değerlendirmesinde bulundu. Bilteci, tüm dünyadaki insanların, Ramazanda ve diğer zamanlarda nasıl “Mursi” diye slogan attığını gördüklerini ve dağıtmak istedikleri Rabiatul Adeviyye Meydanı’nın yerine her yerin Rabiatul Adeviyye olduğunu hatırlatarak, Rabiatul Adeviyye’nin barışçıl direniş, insan onuru ve dik duruşun sembolü haline geldiğini ve 14 Ağustos’un, zulüm ve karalamaya karşı şahitlik yapan tarih olduğunu kaydetti.

 • kayıp atlas
  13-09-2013

  Günümüzde "direniş" maalesef sadece cihad meydanlarına hapsedilir oldu. oysa bir gerçek ki hayatın her kıvrımında vardır direniş. bu noktada İslam'ı hayatına kuşanmak, bir direniştir Müslüman için karşı safındakilere... ve tabi can ve mal ile yapılan direniş/cihad en üstünüdür...

 • Ali Eren
  08-09-2013

  Allah razı olsun Bismillah deyip mücadelenin ateşini yaktınız sizler,inşaAllah bizde sönmemesi için gayret sarfedeceğiz...Kaleminiz herdaim bu davayı,davacıyı dillendirsin.Ne zaman bizler ferd olarak bu davanın öncüsü olduğumuzu hissederiz,biz olmadan bu dava yürümez gibi düşünürüz,işte o zaman zafer inananların olacak!

 • Hüseyin Kurt
  06-09-2013

  Sivillerin, basının, fikrî ve siyasî olarak yönlendireceğimiz direnişin diğer yanlarının da oluşmasıyla AllahuTeala’nın izniyle istenilene ulaşacağız. Bu, İslam aleminin her tarafına ve farklı uyruklardan İslami yapıların var olduğu her yere uzanan tüm ümmetin intifadası olacaktır. Filistin, mısır, suriye İntifadası şeklinde; lakin bu, asıl olarak Amerika’ya, sonra her yerdeki dahili ve harici müttefiklerine karşı… Ve bunların hepsi de bahsi geçen şer’î ve siyasî kurallar çerçevesinde olacaktır. İşte o zaman, Allah’ın izniyle, senede yalnızca bir kere yada düşmanların tepkiselliğine göre değil, daha fazla eylem yapacak ümmeti diri tutacağız. İşte o zaman her yer Adeviyye direniş meydanı olacaktır. Allah razı olsun yazınız bizi farklı alanlara götürdü. İstanbul'un doksanlı kuşağından izler okudum bu yazınızda.

 • büşraSEVİNÇ
  06-09-2013

  Direniş, malları ve canlarıyla cihad etmektir özet olarak!!!

 • şehide
  06-09-2013

  ağzınıza yüreğinize ve kaleminize sağlık çok güzel dile getirilmiş tekrar tekrar okudum her okuduüğumda içmde ki umutlar yeşerdi direnişin romanlarda olmadığını tekrar anladık evet sızlananlar korkusuz geçinen korkaklardır ama zafer yakındır artık hak ile batılın ayrılma vakti gelmiştir Rabbim bizleri kendi safından olanlardan eylesin...

 • sukut-u-ezber
  04-09-2013

  yüreğinize,kaleminize sağlık abi,yürekten yazılmış bir yazımımınız oldu, o kadar gerçek kelimelere dökülmüş yazılar varki,, Rabbim tüm zorda olan müslümanlara yardım etsin.

 • R4bia
  04-09-2013

  Bu satırlarla tekrar direnişci ruhumuzu canlandırdınız.Ne pahasına olursa olsun, direniş! Hayata bu gözle bakanlara selam ve müjdeler olsun!

 • Acaba?
  31-08-2013

  hükümetin olur vermediği islam beldelerine lal olmak,hükümetin olur verdiği mısır için kükremek midir "direniş"?