Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İMH Günışığı Hanımlar Komisyonu "Ailede Rol Çatışması" semineri düzenledi.

imh.org

27-12-2018

Seminer programına yazar Sema MARAŞLI hanımefendi katıldı.
İMH Günışığı Hanımlar Komisyonu tarafından düzenlenen Yazar Sema MARAŞLI'nın katıldığı “Ailede Rol Çatışması” adlı seminer yoğun katılım ile gerçekleşti.
 
2018-2019 yılı faaliyetlerinde “AİLE” kavramını merkeze alan ve bu yılı “AİLE YILI” ilan eden İMH Günışığı, bu başlık altında yaptığı çalışmalara Sema Maraşlı ile “Ailede Rol Çatışması” semineri ile devam etti.


 
Sema MARAŞLI: "Allah (c.c.) insanı kadın ve erkek olarak farklı fıtratlarda yaratmıştır. Kadın ve erkek birbirini tamamlayan iki unsurdur. Kişiler bu farklılıklarının farkına vardıklarında rolleri doğrultusunda yaşamlarını güzelleştireceklerdir. Asıl olan toplumun bize empoze ettiği roller değil, Allah'ın (c.c.) bize Kur’an ve Sünnet’te öğrettiği yaşam biçimidir. Aile içinde uyum ve güzel iletişim yolu, erkeklerin adaletli ve merhametli olması, kadınların ise yumuşaklılığı ve naifliği ön planda tutmasından geçer."Sema MARAŞLI, sunumuna örneklemeler ile devam etti. Seminer programının sonunda Sema MARAŞLI, kitaplarını imzaladı. İMH Günışığı adına hanımlar komisyonu başkanı Mücteba Şenol, Sema MARAŞLI'ya hediye takdim etti.


 


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!