Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İMH Ankara'da Bayramlaşma Coşkusu

imh.org

25-08-2018

İMH Ankara gönüllüleri Kurban Bayramının üçüncü günü bir araya geldiler.
İnsan ve Medeniyet Hareketi Ankara, bayramların bereketini yaşamak ve yaşatmak adına bu Bayram’da da Merkez binasında buluştu. 

Kurban Bayramı’nın 3. günü, sabahın erken saatlerinde gerçekleştirdiğimiz bayramlaşma programımız Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. 

Kurban ibadetinde esas olanın takva olduğunu bizlere anlatan ayetler tekrar hatırlatıldıktan sonra, Allahu Teala’ya yakınlaşmak, takva ve paylaşmak ekseninde hocalarımızın sohbetlerini gerçekleştirildi. Şiirler ve ezgilerin süslediği muhabbetler, Genç Hareket’in hazırladığı etkinliklerle devam etti.Kurban ve Bayram gibi İslama ait kavramlarımızın korunması ve değerlerimizin yaşatılmasına dikkat çekmek amacıyla hazırlanan etkinlikte, bayramlaşma programımıza katılan AK Parti Milletvekili Zeynep YILDIZ da yer alarak Bayramların özelliğinden ve güzelliklerinden bahsetti.

Bayramların çocukların hayatlarında heyecan ve neşeyle hatırlayacakları günler olması gerektiğini düşünen Genç Hareket Ankara, bu bayramda da kardeşleriyle oyunlar oynadı, onlara sürprizler hazırladı.  “ Bayram Harçlığı Senden Olsun!” diyerek hem büyüklerden bayram harçlıkları alındı hem de Genç Hareket Kız Birimi’nin hazırladığı hediye paketleri miniklerle kucaklaşılarak verildi.Bu mübarek günde buluşarak tekrar kardeşliğimiz pekiştirildi, bayramımız bayram oldu ve dualarla vedalaşıldı.

Merkezimizdeki bayramlaşma sonrasında Genç Hareket Ankara için Bayram Geleneği haline gelen muhacir kardeşlerle bayramlaşmak için yola çıkıldı. Gençlerimizin günler önce hazırladıkları hediyelerini vermek için yaşadıkları heyecana genç vekil Zeynep Yıldız da eşlik etti. Onlarca paket dağıtıldı, yüzler güldü,  gönüller hoş edildi, küçüklerin gözlerinden büyüklerin ellerinden öpüldü.Bu Bayramda da nimetleriyle bizleri donatan Mevlamıza hamd olsun. Mazlumun yanında olmakla, kardeşine umut vermekle bayram yapan gençlerimizin sayıları çok, amelleri bereketli olsun inşaallah.
 
İnsan ve Medeniyet Hareketi Ankara
 Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!