Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

Yeni Anket

İstanbul Üniversitesi Mezunları Derneği 'Gezdikçe Öğreniyoruz' projesi başlattı.

imh.org

27-12-2017

İstanbul Üniversitesi Mezunları Derneği 'Gezdikçe Öğreniyoruz' projesi başlattı.

İstanbul Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği - İÜDER'in, Gençlik ve Spor Bakanlığı Desteği ile düzenlediği ve 2018 Eğitim Dönemi sonuna kadar sürecek olan Gezdikçe Öğreniyoruz Projesinin açılış, tanıtım ve kayıt programı 24 Aralık Pazar günü 12:00-14:00 da, Genel Merkezi İstanbul - Eyüp'de, Haliç Kıyısında olan İMH - İnsan ve Medeniyet Hareketi Genel Merkezi'nde gerçekleşti.Yaklaşık 1 ay önce duyurusuna başlanan projeye, İstanbul Üniversitesi öğrencisi yaklaşık 200 genç katılım başvurusu yapmıştı. Onların davet edildiği programda; İÜDER kurucularından ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Şendoğdu selamlama konuşması yaptı ve gençlere nasihatlerde bulundu. Günümüz gençliğinin çok asosyal olduğunu; başta ailesi, akrabaları, okul-sınıf arkadaşları, mahalle arkadaşları olmak üzere hiç kimseyle samimi, sıcak, gerçekçi bir sosyal birlikteliklerinin olmadığı, istisnalar olmakla birlikte gençliğin her geçen gün biraz daha yalnızlaştığını, bireyselleştiğini, özellikle de milli ve manevi değerlerden uzaklaştığını hatırlattı. Bu proje vesilesi ile sadece yapılacak dersler, gezilecek yerler değil, aynı zamanda kazanılacak-kurulacak samimi, sıcak, güvenilir arkadaşlıklar, kardeşlikler için de bir vesile olmasını canı gönülden ümit ettiklerini hatırlattı.Proje kapsamında Hitabet, Diksiyon ve CV Hazırlama dersleri verecek olan Edebiyat öğretmeni Ahmet Cantürk'de, gençlerle yapacakları dersler hakkında bilgiler verdi. Sinema derslerini verecek olan Recep İleri ve Fotoğrafçılık derslerini verecek olan Yasin Can da dersler hakkında genel bilgilendirme yaptılar.

     
Gençlerin projeye katılım isteklerinde heyecanlı, istekli oldukları her hallerinden gözlenirken, daha açılış programında birbirleriyle tanışıp, sıcak bir atmosfer oluşturmaya başladılar. İÜDER Kurucularından ve Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Özdemircan ile Proje'nin Sekreterya görevini sürdürecek olan Derya Terzi de birer selamlama konuşması yaptılar.


     
Öğrencilerin, kursların ve gezilerin hangi tarihlerde, hangi günlerde olmasını istedikleri de soruldu ve oylama yapıldı. Gençlerin çoğunluğundan kursların Şubat ayında başlaması, Nisan ayında da gezilerin düzenlenmesi talepleri oldu. Derslerin, pazar günleri ve öğleden önce kızlar, öğleden sonra da erkeklerle düzenlenmesinde de mutabık kalındı. Programın sonunda gençler, İÜDER'in böyle bir proje tertiplemesinden ve GSB 'nin de desteklemesinden çok mutlu olduklarını belirttiler.Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!