Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

Yeni Anket

İMH Samsun, 'Gençlere Değerler Projesi' Başlattı.

imh.org

16-12-2017

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Samsun İnsan ve Medeniyet Hareketi tarafından ortaklaşa organize edilen, 'Gençlere Değer Projesi’ başladı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Samsun İnsan ve Medeniyet Hareketi tarafından ortaklaşa organize edilen, 'Gençlere Değer Projesi’ kapsamında İlkadım, Atakum, Canik, Tekkeköy ve 19 Mayıs ilçelerimizden gelen öğrenci ve öğretmenler Samsun Valisi Osman KAYMAK'ı ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiler.   

 
 
Samsun Valisi Osman KAYMAK, toplantı öncesi yaptığı konuşmasında: “Arkadaşlar İnsan ve Medeniyet dediğimiz sivil toplum kuruluşu gerçekten bu ülkenin birliği, bölünmez bütünlüğü ve vatanımızın iyi insanlar tarafından yönetilmesi konusunda gayret sarf etmektedir Bu sivil toplum kuruluşumuz iyi insanların bir araya geldiği, güzel işler yapan bir sivil toplum kuruluşudur. Özellikle bu kuruluşla irtibata geçtiğiniz için, bu kuruluşa güvenliğiniz için, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.

Ben de ilinizin Valisi olarak rahatlıkla İnsan ve Medeniyet Hareketi ile iletişime geçebilirsiniz diyorum. Çünkü ülkemiz FETÖ terör örgütü ile 15 Temmuz darbe teşebbüsü sıkıntısı geçirdi. Bu sebeple insanlar bu tür kuruluşlara karşı daha dikkatli olmak durumunda, dikkat etmeleri de çok doğru. Ama arkadaşlar bizim burada dikkat edeceğimiz husus şudur: Bu hareketi yapan insanların yaşantılarına bakın. Bu hareketi yaparken bu insanların beklentileri nedir, yaşantıları nelerdir, bunlara dikkat etmek gerekiyor.

 
FETÖ terör örgütü yurtdışından emir alarak Türkiye'de kendi insanını bombalayacak kadar gaddarlaştılar. İnsanların haklarını yiyerek kendi arkadaşlarını, üyelerini, insanlarını polis, savcı, hakim, asker ve kaymakam yaptılar. Tamamıyla Türkiye'deki sistemi altüst ettiler. Bir sivil toplum kuruluşu dini değerleri referans alıyorsa bunları dinimizle kıyaslamamız gerekiyor. Onun için dinimizi, kitabımızı iyi okuyup anlamamız gerekiyor. Bizim dinimizde adalet var, hakkaniyet var ve eşitlik var. Bu FETÖ terör örgütü dinimizin temel hükümlerini kendi menfaatleri doğrultusunda kullanarak bir tavır ortaya koydular ve böylece ülkemizde 15 Temmuz darbe girişiminde bulundular.Sizler çalışmalarınıza devam edin. İnanıyorum ki, bu çalışmalar sonunda gençlerimiz gerçekten kendi alanlarında derslerine çalışan, okuyan ve yorumlayan bir genç olarak hayatına devam edecekler. Öğretmenleri olarak da sizlerin daha çok kendinizi geliştirmeye ihtiyacınız var. ondan korkup bundan korkup kendi içine kapanan değil sorgulayan çalışmaları ve faaliyetleri inceleyen insanlar olmalıyız.  Göreceksiniz ki siz araştırdığınız zaman ülkemizin kalkınması için ülkemizin iyi insan yetiştirmesi için memleketin konularını dert edinen insanlar, iyi insan yetiştirme konusunda daha çok dert edineceklerdir.  Onun için tavsiyemiz bu faaliyetlere devam etmenizdir.”dedi.


Toplantının sonunda öğretmen ve öğrenciler Samsun Valisi Osman KAYMAK ile hatıra fotografı çektirdiler.

Haber Kaynak: 
http://www.samsun.gov.tr/Gorev-Yaptigim-Yerlerden-%C4%B0yi-%C4%B0ntibalar-%C4%B0le-Ayrilmak-Benim-En-Buyuk-Hedefim-Oldu.


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!