Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Halep üzerinden Mezhep savaşı çıkar mı?

Ebuzer KARAKOÇ

23-12-2016

Halep üzerinden Mezhep savaşı çıkar mı?

Yaklaşık 30 yıl öncesinin gençleri olan babalarımız İran Konsolosluğu önünde İslam Devrimi ve Humeyni yanlısı eylemlerde bulunurken bu gün onların çocukları olan bizler İran’ın Suriye’de sürdürdüğü katliamları İran Konsolosluğu önünde protesto ediyor, Suriye’de elini kana bulayan devletleri lanetleyerek “Kahrolsun!” nidalarıyla semayı inletiyoruz.

Şimdilerde hoca görünümlü, geçmişin hızlı İran yanlısı zat-ı muhteremler belki İran’ın ümmete attığı kazığın acısıyla her konuşmalarında İran’ı ve Şia’yı lanetliyorlar. Batılı emperyalist güçlerin tam istediği gibi Ortadoğu’da bir mezhep savaşı çıkarmanın alt yapısını oluşturacak Şii-Sünni çatışmasının altına odun atıyorlar.

Kimden neyi öğreniyoruz! 
ABD ve Batıdan işkenceyi mi? Şii milisler diye yapılan haberlerden çocuk katletmeyi mi? Arap yarımadasından sessiz bekleyişi mi?  Sosyal medyadan nasıl tepki veriliri mi? Bizim öğretmenimiz Batı mı? ABD mi? İngiltere mi? İsrail mi? Medya mı? 

Hiç soruyor muyuz kendimize, bizi birbirimize düşürmeye çalışanlar kimler. Yanı başımızda sınır komşumuz ile aramızı açmaya çalışanlar kimler? Biz ülke olarak ayaklanıp yürümeye çalıştıkça çelme takanlar kimler? Devletle millet bu kadar iç içe iken, birbirlerini sahiplenmiş iken, araya fitne sokmaya çalışanlar kimler? Bizim olmayan bu değirmene su taşıyanlar kimler? Kime hizmet ediyorlar?

Her Müslümanın isteği şüphesiz dininin tüm gereklerini yerine getirerek yaşayacağı bir İslam Devletidir. Lakin devletsiz kaos yaşayan yakınımızdaki ülkeleri tecrübe ettikçe elde olana sahip çıkmasını bilmenin gereğini yeterince öğrenmiş bulunuyoruz. Eğer elinde bulunan bu devleti koruyamazsan daha iyisine de sahip olamazsın. Bu vatanı korumazsan Ümmetin yaralarına merhem olacak bir ideali yaşatamazsın. Bilge Kralın dediği gibi : “Devletin ne kadar önemli olduğunu hepimiz idrak etmeliyiz. Devletsiz bir millet boşluğa düşer, rüzgârda savrulup gider.”

İran, elbette başta Türkiye olmak üzere tüm İslam dünyasını hayal kırıklığına uğratmıştır. Suriye ve Ortadoğu politikasında gördük ki İran, bir ulus devlettir ve mezhepçi tutumla hareket etmektedir. İran İslam devleti yerine İran Fars Devleti isimlendirmesini yapmak daha doğru olacaktır. Ancak şunu unutmayalım ki büyük resme baktığımızda Müslümanların birlik oluşturup dünya sistemine alternatif olmasını istemeyen Batılı emperyalistler İslam dünyasında yaygınlaşacak bir mezhep çatışmasından medet ummaktadırlar.

Bu topraklarda yapılan hain terör eylemlerini organize edenler ile Suriye üzerinden Türkiye ve İran’ı karşı karşıya getirmeyi amaçlayan şer güçler aynıdır. İçeride polisine, askerine terör eylemi düzenletenlerle dışarda yardım elini uzatacağı halkı bombalayanlar aynı amaç için hareket etmektedirler. Batılı emperyalistler bu topraklarda yaklaşık iki yüzyıldır plan yapmaktadırlar. Onların planlarını boşa çıkaracak bir basirete sahip olmamız gerektiğini asla unutmayalım.
Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!