Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Gebze Milli İrade Platformu’ndan ABD’ye Protesto

02-08-2016

ABD ve NATO ile ilişkiler gözden geçirilmeli
Kent Meydanı’nda toplanan vatandaşlara bir bildiri okuyan Gebze Milli İrade Platformu, ABD Genelkurmay Başkanının Türkiye ziyaretini protesto ederek, ABD ve NATO ile ilişkilerin gözden geçirilmesini istedi.

15 Temmuz darbe girişimine yönelik olarak vatandaşlarla birlikte gece nöbetlerine devam eden Gebze Milli İrade Platformu, ABD Genelkurmay Başkanı’nın Türkiye’ye yaptığı ziyareti yayınladığı bildiriyle protesto etti.

ABD DARBECİ ÇETEYİ HİMAYE EDİYOR
İnsan ve Medeniyet Hareket Gebze Şube Başkanı Ali Erol bildiri öncesi yaptığı kısa konuşmada, ABD, İngiltere, İsrail ve Batı blokunun İslam dünyasında uyguladığı sömürgeci politikaları anlattı. 15 Temmuz gecesi halkın üzerine uçaklarla, tanklarla, helikopterlerle mermi ve bomba yağdıran darbeci FETÖ çetesinin ABD topraklarında himaye edildiğini vurgulayan Ali Erol, “İhanet çetelerine ev sahipliği yapan ABD’yi ve genelkurmay başkanının Türkiye ziyaretini protesto etmek üzere bu meydanda toplanmış bulunuyoruz. Bizler millet olarak 15 Temmuz gecesi gösterdiğimiz inanç, azim, birlik ve beraberliğimizi devam ettirdiğimiz müddetçe emperyalizmin ülkemiz üzerindeki emelleri her zaman boşa çıkaracağız” dedi.KATİL AMERİKA TÜRKİYE’DEN DEFOL
Ali Erol’un konuşmasının ardından Gebze Milli İrade Platformu adına basın bildirisini Gebze İHH yetim birim başkanı Recep Demir okudu. Türkiye’de bugüne kadar yapılan tüm darbelerde ABD ve NATO’nun oynadığı role dikkat çekilen bildirinin okunması sırasında vatandaşlar tarafından “Kahrolsun ABD emperyalizmi”, “Katil Amerika Türkiye’den defol” sloganları atıldı.
Bildiride şu görüşlere yer verildi:

“15 Temmuz akşamı maruz kaldığımız vahşet hala hafızalarımızdaki tazeliğini koruyor. TSK içerisindeki ihanet çetelerinin milletimize reva gördüğü bu vahşeti evvela Allah’ın nusreti ve inayeti, sonrasında ise Milletimizin basiret ve ferasetiyle şimdilik bertaraf ettik. Bundan dolayı rabbimize hamd ediyoruz. Biliyoruz ki ihanet odakları, küfür merkezleri ve nifak çeteleri boş durmayacaklar. Ellerinde ki tüm imkanlarla Türkiye’yi esir almak için mücadele edecekler. Bizler de tıpkı İstiklal Harbi’nde olduğu gibi yekpare olarak direnişimizi sürdüreceğiz.

NİFAK ÇETESİNİN DARBE GİRİŞİMİNDE ABD/NATO ROLÜ
Şüphesiz ki 15 Temmuz gecesi yaşanan vahşet, alelade bir darbe girişimi olarak değerlendirilemez. 27 Mayıs İhtilali’nden 12 Mart Muhtırasına, 12 Eylülden 28 Şubat’a kadar bütün darbelerde, Türkiye’nin müttefik olarak addettiği ABD/NATO hattının dahli vardır. Son birkaç yıldır Akdeniz Havzası’nda kızışan Medeniyetler Savaşı’nda, bölgenin en ciddi devletlerinden biri olan Türkiye’nin istikrarsızlaştırılması istenmektedir. Küfür cephesi, her zaman olduğu gibi yanına nifak çetelerini de alarak saldırıya geçmiştir. Yıllarca Ilımlı İslam’ın temsilcisi olarak palazlandırılan bu nifak çetesi, efendilerinin emriyle acısı yıllarca unutulmayacak bir vahşete imza atmıştır. Bu çetenin Allah’ın mübarek dinine yaptığı ihanet ise ihanetlerin en büyüğüdür.

ABD/NATO HATTI İLE İLİŞKİLER GÖZDEN GEÇİRİLMELİ
Milletimizi birbirine düşürerek başarıya ulaşacağını zanneden bu nifak ordularına, bütün Türkiye yekvücut olarak cevap verdi. Onlarca insanımız en aziz varlıkları olan canlarını feda ederek nifak odaklarının planlarını bozdu. Şimdi öğreniyoruz ki nifak cephesine ev sahipliği yapan ABD’nin Genel Kurmay Başkanı Türkiye’ye ziyaret gelmiş. Muhtemeldir ki 12 Eylülde olduğu gibi ‘’bizim çocuklar başardı’’ diyemedikleri için müteessirdir. Türkiye’nin bu ziyaret münasebetiyle ve sonrasında müttefik olarak addettiği ABD/NATO hattıyla olan ilişkilerini gözden geçirmesi gerekmektedir. Son 65 yıldır Türkiye’de gerçekleşen bütün darbelerde maşaları eliyle rol alan ABD/NATO hattı, 15 Temmuz darbe girişimiyle bir kez daha cürmünü açık etmiştir.

MÜSLÜMANLAR EMPERYALİZME KARŞI SAFLARINI SIKLAŞTIRMALI
Demokrasi, insan hakları gibi kavramların arkasına saklanarak Emperyalizmini perdeleyen ABD/NATO/AB hattı, 11 Eylül sonrası Irak, Afganistan, Guantanamo, Sudan, Filistin, Mısır gibi beldelere zulümden başka bir şey götürmemiştir. Kendilerini ‘’uygarlaştırıcı misyonerler’’ olarak gören bu şer cephesine karşı Milletimizin şanlı direnişi, ülkemizin daha kararlı adımlar atması için bir fırsattır. Bu münasebetle ülkemizin siyasi iradesinin, Milletimizin müstesna direnişine yaslanarak küfür ve nifak odaklarına karşı daha cesur adımlar atması gerekmektedir.
Unutmamak gerekir ki, Türkiye İslam sayesinde vatandır. 15 Temmuz vahşetine direnirken Milletimizin İslam’ın şiarlarına sarılmaları bunu bir kez daha teyit etmiştir. Bu nedenle tüm şer odaklarına karşı safları sıklaştırmanın, adımları muhkemleştirmenin ve yumrukları sertleştirmenin vaktidir.
Aziz ve mübarek İslam’ın ilahi şiarlarını özgürleştirdiğimizde; nifak çetelerinin, küfür ordularının, fahşa ve münker yayıcıların, fısk ve fücur odaklarının tüm planlarını bozacağız.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
Gebze Milli İrade PlatformuYorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!