Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Milli İrade Darbeye Geçit Vermedi

20-07-2016

Milli İrade Darbeye Geçit Vermedi
İki yüzden fazla STK'nın bir araya gelerek oluşturduğu Milli İrade Platformu Saraçhane Meydanı'nda hain darbe girişimine karşı basın açıklaması yaptı. 

Yoğun bir halk katılımıyla gerçekleşen basın açıklamasında meydanı dolduran kalabalık darbe karşıtı sloganlar atarak alçak darbe girişimini lanetledi. Milli İrade Platformu adına TÜRGEV başkanı Arzu AKALIN basın metnini okudu. Okunan basın bildirisinde 15 Temmuz'da gerçekleştirilmek istenen darbenin planlayıcısı olarak yıllardır ülkemizde iç karışıklıklar çıkartmak isteyen üst akılın rolü ortaya konuldu. 


Darbe girişimine karşı milletin kahramanca duruş sergilediği ifade edilen bildiride darbe girişiminin başlamasıyla birlikte halkın sokaklara akın ederek destansı bir direniş sergiledieği vurgulandı. Kendisine yöneltilen namlulara karşı gözünü kırpmadan karşı duran halkın özgürlüğüne ve iradesine sahip çıkarak kanlı darbe planını boşa çıkardığı belirtildi. Ülkemizin son on dört yıldır her alanda büyük bir gelişme kaydettiği ifade edilerek Türkiye'nin bölgesinde güçlenmesine karşı iç ve dış unsurların zaman zaman engelleme girişimlerinde bulundukları dile getirildi. Son olarak Paralel Devlet Yapılanmasının kullanıldığı belirtilerek yıllarca insanımızın samimi niyetlerini istismar eden bu yapının terör örgütüne dönüşerek kanlı darbe girişimine imza attığı belirtildi.Darbe girişiminin engellenmesinde üzerine düşen görevi hakkıyla yapan toplumun değişik kesimlerine ayrı ayrı teşekkür edildi.

Darbe girişiminin duyulmasından hemen sonra meydanlara çıkan ve tanklara karşı kahramanca direnen milletimize, darbenin bastırılmasında rol oynayan ordu ve polis teşkilatına, darbenin engellenmesi için lojistik imkanlarını seferber eden belediyelere, camilerde ezan ve selaların okutulmasıyla halkın maneviyatına katkı sağlayan diyanet mensuplarına, meclisin bombalanmasına rağmen orayı terk etmeyerek halkın kendilerine verdiği oylara sahip çıkan milletvekillerine, darbeye karşı duran partilere, darbe girişiminin tarafsız bir şekilde duyurulmasında emeği geçen basın mensuplarına ve en nihayetinde darbecilere karşı meydan okuyarak milletin meydanlara çıkamasını isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'a teşekkür edildi. Basın açıklaması darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlarımızın ruhlarına okunan fatihalarla son buldu. Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!