Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Bahariye'de Bayram Coşkusu...

08-07-2016

Ramazan Bayramı'nın Üçünçü Günü Bahariye'de Bayramlaşma Merasimi Düzenlendi.
Haber: Ahmet Furkan ONAT
İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin geleneksel bayramlaşma merasimi Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü ikindi namazından sonra İMH Genel Merkezi Bahariye Mevlevihanesinde gerçekleşti. 
 
 
Yoğun bir katılımın yaşandığı bayramlaşma merasiminde uzun süredir birbirleri ile görüşemeyen dostlar bir araya gelerek hasbihal ettiler. Dostluk ve kardeşliğin pekiştiği bayramlaşma merasiminde küçük bir program icra edildi. İMH Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Hasan UYAR’ın sunuculuğunu üstlendiği programda salavat eşliğinde mevlevihane meydanında bayramlaşma merasimi gerçekleşti.Hasan UYAR Ramazan bayramında değerli vakitlerini ayırıp teşrif eden misafirlere teşekkür ederek kısa bir selamlama konuşması yaptı. 
Daha sonra Dr. Şerafeddin KALAY Hoca mikrofona geçerek Ramazan Bayramı hakkında kısa bir sohbet gerçekleştirdi.

Konuşmasında, “Ramazan Bayramı bir sevinç ve neşe günüdür. İslam duygularının kabardığı, sevgi ve saygı hislerinin mü’minler arasında alabildiğine canlandığı güzel günlerden biridir. Oruç tutana da tutmayana da bayramdır fakat maneviyatta bu durum daha farklıdır” diyerek Ramazan ayına gösterilen hürmetin Ramazan bayramında da devam etmesi gerektiğini vurguladı ve konuşmasını dua ile sonlandırdı.

 
İcra edilen kısa programın ardından bayramlaşmaya gelen misafirler sahil tarafında sunulan ikramlar eşliğinde serbest ortamda hasbihal ettiler.Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!