Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Muhammed MURSİ ve Arkadaşlarına Verilen İdam Cezaları Kabul Edilemez.

16-05-2015

Muhammed MURSİ ve Arkadaşlarına Verilen İdam Cezaları Kabul Edilemez.
Tarihinde yapılan ilk seçimde halk tarafından Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed MURSİ’ye idam cezası verildi. Mısır’daki cunta mahkemesi Muhammed MURSİ ile beraber 121 İhvan ve Hamas mensubunu da idama mahkûm etti.
 
Mısır’da yapılan batı destekli askeri darbe sonrası başlatılan sürek avında binlerce kişi hapse atıldı. Darbeye karşı çıktıkları için gösteri yapan kişilerin üzerine açılan ateş sonucu yüzlerce kişi hayatını kaybetti. Darbeciler uluslararası hukuku ayaklar altına alarak İhvan-ı Müslimin mensuplarını tamamen ortadan kaldırmak için daha önce 529 kişiye idam cezası vermişti.
 
Muhammed MURSİ ve İhvan liderlerine verilen idam cezasıyla yaptıkları darbeyi taçlandıran Mısır cuntasının zulümlerini batılı devletler ve İslam ülkeleri sadece seyretmekle yetiniyor.
 
İsrail işgal devletinin güvenliğini sağlamak adına ABD tarafından desteklenen darbeci General SİSİ ve mahkemesi, efendisinden aldığı emri yerine getirerek Mursi ve arkadaşlarını idama mahkûm etti. Demokrasi havariliği yapan batılı ülkelerin Muhammed MURSİ ve arkadaşlarının idama mahkûm edilmesine gösterdikleri duyarsızlık demokrasinin işletilmesi konusunda nasıl bir ikiyüzlülüğe sahip olduklarını bir kez daha gösteriyor.
 
İslam dünyasındaki lider ülkelerden biri olan Mısır’da İslamcı çizgiye sahip bir yönetimin iktidara gelmesi, başta İsrail ve ABD olmak üzere batılı ülkelerin uykusunu kaçırmıştı. Bu yüzden Mısır cuntası tarafından yapılan askeri darbeyi açıkça desteklediler. 30 yıldan fazla ülkeyi diktatörlükle yöneten Hüsnü Mübarek’in devrilmesinin ardından İslam ülkelerindeki uyanışta motor güç olabilecek Mısır, yeniden diktatörlük yönetimine teslim edilerek Siyonistlerin ve emperyalistlerin çıkarları teminat altına alınmış oldu.
 
Mısır’da darbe mahkemesinin vermiş olduğu idam cezalarını kınıyor ve yeniden Mısır halkının iradesine dayanan bir yönetimin tesis edilmesini diliyoruz. Başta Mısır, Suriye ve Türkiye olmak üzere rabbimizden Müslümanlara kendilerine kurulan tuzakları görebilecek bir feraset vermesini niyaz ediyoruz.


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!