Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İnsanlık, Müslümanlara Karşı Yapılan Teröre Dur Demelidir.

15-03-2019

İnsanlık, Müslümanlara Karşı Yapılan Teröre Dur Demelidir.
Yeni Zelanda’da iki camiye yapılan terör saldırısında onlarca Müslüman şehit oldu. Önceden planlanarak yapılan bu saldırı, Batı’da İslam düşmanlığının geldiği noktayı gösteriyor.

Bu menfur saldırıyla İslam karşıtı söylemlerin nasıl bir vahşete dönüştüğünü bir kez daha görmüş bulunmaktayız.

Mabetlere saldırmak hiçbir inanç sistemi tarafından kabul edilmezken böyle bir saldırıyı gerçekleştirenlerin içinde bulundukları ruh halinin vahameti ortaya çıkıyor.

Kendini Hristiyan âleminin fedaisi olarak gören ve saldırı anını canlı olarak yayınlayan cani, paylaştığı 70 sayfalık manifestoda Müslümanları tehdit ediyor.

Yeni Zelanda’ya zamanında sömürgeci olarak gidip oradaki topraklara yerleşen sömürgecilerin torunları bu gün orada başkalarının yaşamasına tahammül edemiyor.

Batı’da yıllarca İslam eşittir Terörizm denklemi kuruldu. Bu konuda yüzlerce makale yazılıp onlarca film çekildi. Geldiğimiz noktada Batı’da yükselen İslam karşıtlığı ve Müslüman düşmanlığının en büyük sorumlusu yine batılılardır.

Batılı ülkelerde yükselen İslam düşmanlığına karşı gereken tedbirler alınmalıdır. Müslümanları potansiyel olarak terörist gören politikalardan vazgeçilmelidir. İnsanlık, Müslümanlara karşı yapılan teröre dur demelidir.

İnsanların dünya ve ahiret kurtuluşlarını sağlamak için gönderilen aziz İslam dininin terör ile eşleştirilmesi vahim bir durumdur. İslam dininin böyle anlaşılmasına katkı sağlayan eylemlerin kimlerin değirmenine su taşıdığını şimdi daha net görüyoruz.

Müslümanlar olarak bizler, birbirimizle çekişmeden toptan Allah’ın ipine sarılmalıyız. Birbirimizi sevmeden, aramızdaki ihtilafları rahmet olarak görmeden yeryüzündeki zulümlere engel olamayız.

İnsan ve Medeniyet Hareketi olarak Yeni Zelanda’da yapılan menfur saldırıları lanetliyor, şehit olan kardeşlerimize Allah’tan (c.c.) rahmet diliyoruz.

Kemal ÖZDEN
İnsan ve Medeniyet Hareketi YİK Başkanı
Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!