Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İsrail, Düşmanlık Üretmeye ve Nefreti Büyütmeye Devam Ediyor

14-03-2019

İsrail, Düşmanlık Üretmeye ve Nefreti Büyütmeye Devam Ediyor
İsrail askerleri son haftalarda Harem-i Şerif'e baskınlarını sürdürmeye, Müslümanların ibadetlerini engellemeye, Mescid-i Aksa'nın rahmet kapısını kapatmaya çalışarak ilk kıblemizi postalları ile kirletiyor.

İkinci Dünya Savaşı yıllarında birçok Avrupa ülkesinde aşağılanan, toplama kamplarında işkence ve zulümlere maruz kalan Yahudi toplumunun mazlumken yaşadıkları zulümden çok daha fazlasını başkalarına uygulamaları kendi tarihlerinden ibret almadıklarını gösteriyor.

Müslümanlar için Mescid-i Aksa, Filistin’deki bir camiden çok daha fazla anlam taşımaktadır. Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi ve üçüncü kutsal mekânıdır. Mescit-i Aksa’ya yapılanlar Müslümanların izzetine ve İnsanlık onuruna karşı yapılmış bir suçtur.

Sadece Müslüman değil, adalet duygusunu kaybetmemiş ve vicdan sahibi her insan Mescid-i Aksa'ya yapılanları kabullenemez. Mescid-i Aksa’ya askeri kıyafetlerle, kirli kalpleri ve ayaklarıyla zorbaca girenler; Müslümanlar ve tüm insanlığın vicdanında asla affedilmeyecektir. 

Her hayâsızca davranış ve tutum arsızlık kadar tepkisizlikten de beslenir. Ümmetin namusu olan mescitlerimizin özellikle de Mescid-i Aksa ve Kubbetüs Sahra’nın güvenliği Müslümanların sorumluluğundadır. Buna kayıtsız kalan her Müslüman vebal altındadır.

Uluslararası kurallar gereği Doğu Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı Müslümanlar adına yönetme sorumluluğu birinci derecede Ürdün Krallığı'na aittir. Müslümanların izzetini koruyamayan hiçbir yönetimin Müslümanlar nezdinde itibarı yoktur. Öncelikle Ürdün devletine sorumluluklarını hatırlatıyor, Mescid-i Aksa konusunda yönetim zaafına düşmemelerini tavsiye ediyoruz.

İnsan ve Medeniyet Hareketi olarak ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya yapılan çirkin saldırıları nefretle kınıyoruz. Müslümanların can, mal ve ibadet emniyetlerine yönelik her olumsuz tutum ve davranış kimden gelirse gelsin dünyadaki tüm Müslümanların tepkisine ve nefretine yol açacaktır.

Müslüman coğrafyasının ortasına habis bir ur gibi yerleştirilen siyonist işgalciler saldırgan tutumlarından dolayı yıllardır nefret üretmektedir. Şımartılmış millet İsrail'i ve onun politikalarını destekleyen Amerikan yönetimini haksız ve hadsiz tutumlarından vazgeçmeye çağırıyoruz.

Kemal ÖZDEN
İnsan ve Medeniyet Hareketi YİK Başkanı
Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!