Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Dostları Metin Yüksel’i Anlattı.

03-03-2019

Öncülerin İzinden Programında Dostları Metin Yüksel'i Anlattı.
Genç Hareket tarafından hanımlara yönelik organize edilen "Öncülerin İzinden" programının dördüncüsünde dostları Şehid Metin Yüksel’i anlattı.

Metin YÜKSEL'in arkadaşları Dursun ÖZCAN ve Selahattin AKGÜRE programa katılarak Metin YÜKSEL ile olan anılarını paylaştılar. Metin YÜKSEL’in yaşam tarzını, hayatındaki önemli anları ve insanlara karşı olan güzel davranışlarını salondakilere anlattılar.Selahattin Akgüre konuşmasında; o yılların siyasi anlamda zor ve çatışmalı geçtiğini söylerken insanların kamplaştırıldığını ve kendisinden olmayana hayat hakkı tanınmayan bir ortam oluştuğunu belirtti.

Akgüre, sokaklarda can güvenliğinin olmadığı zamanlarda Metin Yüksel’in zalimin karşısında mazlumun yanında yer alarak mücadeleci kimliğini her zaman koruduğunu söyledi.Dursun Özcan konuşmasında; Metin Yüksel’in genç yaşına rağmen Müslüman kitleleri bir araya getirip zalimlere karşı direniş göstermeyi becerebilen birisi olduğunu söyledi.

Fatih Akıncıları kurduktan sonra ömrünü mazlumlar için mücadele etmeye adadığını ifade etti. Mitinglerde kullanılan afişleri, sloganları ve duvar yazılarını bile kendisinin tasarladığını söyledi. Günümüz gençliğinin Metin YÜKSEL'in hayatından örnek alması gereken pek çok yön olduğunu belirten Dursun ÖZCAN: "Kim olursa olsun zalime karşı mazlumun yanında durup mücadele etmeyi öncelikli vazifesi olarak gördü ve bu uğurda şehadete kavuştu" diyerek sözlerine son verdi.Program, hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile son buldu.


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!