Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Mescitsiz Okul Kalmasın!

02-03-2019

Nuri Pakdil Anadolu Lisesi Mescidi Törenle Açıldı.
Mescitsiz Okul Kalmasın söylemiyle yola çıkan İnsan Vakfı, Sultangazi Nuri Pakdil Anadolu Lisesi Mescidini törenle ibadete açtı. Mescit açılışına İnsan Vakfı yöneticileri, mülki amirler, veli ve öğrenciler katıldı.Mescit açılışında okulun ismini taşıyan Nuri PAKDİL'in konuşmasına yer verildi. Nuri PAKDİL, kayıt olarak gönderdiği konuşmasında başta İnsan Vakfı olmak üzere Mescidin açılışında emeği geçen herkese şükranlarını arz etti.Nuri PAKDİL, yeryüzündeki ilk mescit olan Kabe'ye ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksay'a sahip çıkmamız gerektiğini belirterek "Ne Mutlu Müslümanım Diyene" sözüyle konuşmasını sonlandırdı.Daha sonra açılışı yapılan Nuri PAKDİL Anadaolu Lisesi mescidinde cuma namazı kılındı.  

1992 yılından bu yana insanı ve eğitimi önceleyerek faaliyetlerini sürdüren İnsan Vakfı, “Mescitsiz Okul Kalmasın” söylemiyle başlattığı proje kapsamında bu güne kadar İstanbul'da 30 okula mescit yaptırdı.

İnsan Vakfı, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı protokol kapsamında bu yıl 70 okula daha mescit yaptırmayı planlıyor. 

Öğrencilerimizin eğitim görürken manevi yönden güçlü olmaları için başlatılan "Mescitsiz Okul Kalmasın" projesine sizleri de paydaş olmaya davet ediyoruz.


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!