Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

_

25-02-2019

Taziye


Cemal Balıbey ağabeyimizin muhterem validelerini Hak'ka uğurladık. Tokat-Niksar Ulu camiinde kılınan namaz, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelenlere ev sahipliği yaptı. 
 
Cenaze namazının ardından defin işlemleri için ilçe mezarlığına gidildi. Kur'an-ı Kerim ve duaların ardından, cenaze yakınları taziyeleri kabul etti. Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen dostları Cemal abimizin evlerine misafir oldu.

Cemal abi, babasına bizleri tanıttı. Hâlâ bir dayanışma, tanışma, davet ve tebliğ derdinde olduğunu yakinen hissettirdi. En zor zamanlarda imtihanını veren genç akıncı, yaslandığı dayanağı yitirdiği gün bile birliktelik ve kardeşlik bilincini besliyor ve bizlere medeniyet sevdamızı bu acılı gününde dahi hatırlatmaktan geri durmadı. Haleti ruhiyesinden istifade ettiğimiz abimiz, annesiyle ilgili hatıralarıyla gönlümüzü zenginleştirdi.
 
-Annem okuma yazma bilmemesine rağmen irfan sahibiydi. Cümleleri estetik ve derin anlam ifade ederdi. Mesela; babamın kulakları az duyduğu için ara sıra anlaşmazlıkları oluyordu. Ama, annem babama karşı derin muhabbet besler ve çokça saygı duyardı. Babamla ilgili şu ifadelerini unutamıyorum; "Caminin imamı yok İçimin düzeni yok. Çok memleket gezdim, Babandan güzeli yok."
 
-Hastanede kaldığı süre içerisinde, arkadaşlarımın ziyareti sonrası memnuniyetini şu ifadelerle dillendiriyordu; "Cennette güllerle karşılasınlar sizi. Ben bir çınar yetiştirmişim. Her yere kök salmış. Kökleri her yere uzanan..."
 
-Umudunu yitirmediğini şu ifadelerinden anlıyordum; "Eve gideceğiz. Mutfağın camını açacağız. Çiçekleri pencereye koyacağız. Oğlum çay demleyecek, hep beraber kahvaltı yapacağız."
 
-Torununu çok severdi. Ona olan sevgisini şu cümleleriyle süslüyordu. "Benim Bilal'im, Bilali Habeşi gibi ezan okuyacak babaannesine. Yazın bahçede kuşburnu yapın Bilal yesin."
 
"Benim Bilal oruç tuttum diye bir buket çiçek almıştı. Kimse ona çiçek al demedi halde..."
 
Allah Mediha teyzemize rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.
 


Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!