Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

Mısır’da İhvan Üyesi 9 Genç İdam Edildi!

22-02-2019

Mısır’da idam edilen 9 genç hangi “Suçları”ndan dolayı öldürüldüler?
Darbeci general Sisi’nin Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye yaptığı darbenin ardından başlayan zulüm dolu süreç devam ediyor.

Darbecilerin askeri yargısı tarafından İhvan-ı Müslimin üyesi olmakla suçlanan 9 genç geçtiğimiz Çarşamba günü askeri yönetimin zindanlarında infaz edildi.

Yoğun işkenceye maruz bırakılarak, tehdit altında ifadeleri alınan ve her türlü hukuk ilkesi yok sayılarak yargılanan İhvan üyesi gençlerin idam edilmesi Mısır’ın makûs tarihine bir kara leke olarak eklenmiştir.

Uluslararası Af Örgütünün sanıkların hukuksuz yargılandıkları gerekçeyle “idam kararları durdurulsun”  çağrısına kulaklarını ve vicdanlarını kapatan darbeciler yeni bir insanlık suçu işlemiştir.

Darbeci Sisi yönetiminin 75 kişi hakkında vermiş olduğu idam kararının ardından ABD’nin 1,2 milyar dolarlık yardımı serbest bırakmasından anlaşılıyor ki; darbeciler ülkelerinin şerefini ve bağımsızlığını para karşılığında satmışlardır.

Mısırlı Müslüman kardeşlerimizin canlarını ve ümmetin onurunu para karşılığı satılığa çıkaran sefil darbecileri şiddetle kınıyoruz.

Ümmetin birliği, dirliği ve şerefi için öncelikle bu müstemleke özentili, aşağılık darbeci zihniyetten bir an önce kurtulmanın imkânlarını üretmeliyiz.

“Müslümanlar ancak kardeştir…” emrini baş tacı edip bizi içten çürüten her türlü fitneye karşı diri olmalı, gençlerimizin canına kast edenlerin arkasındaki emperyalist zihniyeti çözmeliyiz.

Birbirimizin kusurlarını büyütüp çatışma vesilesi yapmaktan vazgeçip ümmetin bağrına çöreklenmiş siyonizmle ve coğrafyamızın zenginliklerini sömüren emperyalistlerle hesaplaşmalıyız. Hesaplaşmalıyız ki gözümüzün nuru, yüreklerimizin aydınlığı evlatlarımızı işkenceler altında, darağaçlarında kaybetmeyelim. 

İnsan ve Medeniyet Hareketi olarak bizler ümmetin dirilişi için bütün Müslümanlara sorumluluk düştüğünü düşünüyoruz.

Sadece Müslümanlar için değil dünyanın tüm mazlum halkları için önce kendi hanemizden başlayarak tüm insanlara karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz.

Bu sorumluluğu sadece üzülerek ve ağıt yakarak yerine getiremeyiz. Zalimin zulmünü engellemenin ilk şartı zalime kin duymaksa ikinci şartı da adaleti sağlamak için kudret sahibi olmaktır.

Rahman ve Rahim olan Rabbimizden Mısır zindanlarında infaz edilen dokuz gencimizin şahadetlerini kabul etmesini diliyoruz.

Mısır’ı 80 milyonluk hapishaneye çeviren ve hergün yeni cürümler işleyen darbecilerin üzerine Rabbimizin Kahhar ismiyle tecelli etmesini niyaz ediyoruz.

Rabbim bizleri birbirimize kardeş; yolunda mücahit olanlara yoldaş kılsın.

Kemal ÖZDEN
İnsan ve Medeniyet Hareketi YİK Başkanı

 
Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Ahmet Çankaya
    23-02-2019

    Allah bunların belasını versin inşallah

  • Musa kayayurt
    23-02-2019

    Zulumle abad olanın sonu berbad olur