Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İletişim ve Medya Eğitimleri Gerçekleştirildi.

17-02-2019

İletişim ve Medya Eğitimleri Gerçekleştirildi.
İnsan ve Medeniyet Hareketi Kurumsal İletişim Birimi tarafından organize edilen İletişim ve Medya Eğitimleri 16 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirildi. 

İnsan ve Medeniyet Hareketi'ne bağlı çatı kurumların sosyal medya sorumlularına yönelik düzenlenen eğitimler gün boyu sürdü. Sait KOTAN tarafından okunan Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından İMH Kurumsal İletişim Başkanı Cem ŞENEL eğitime katılanlara hoşgeldiniz konuşması yaptıktan sonra günün ilk eğitimini verdi.Kurumsal kimlik ve kurumsal iletişimde dikkat edilmesi gereken hususları anlatan Cem ŞENEL, İMH'nin daha etkili ve sağlıklı bir iletişim yapısına sahip olması için izlenecek yol haritasını ortaya koydu. Cem ŞENEL'in konuşmasının ardından kürsüye çıkan fotoğraf sanatçısı Cengiz YANIK, etkinlik yönetiminde fotoğraf konulu sunum gerçekleştirdi. Konuşmasında "Kaliteli fotoğraf nedir?" sorusuna cevap arayan Cengiz YANIK, çeşitli örneklerle fotoğrafçılık sanatının inceliklerini anlattı. 

Cengiz YANIK, sosyal medyada kullanılan fotoğrafın önemi hakkında bilgiler verdi. Sayfalarca yazı yazılarak anlatılacak bir konunun bir fotoğraf karesiyle ifade edilebileceğini belirten Cengiz YANIK, eğitime katılanların fotoğrafa bakış açılarını değiştirecek tespitlerde bulundu.TVNet Televizyonu Grafik/Animasyon bölümünde görev yapan Mustafa Enes TOPAL, video uygulamaları, kurgu ve montaj konuları hakkında sunum yaptı. Video çekimi ve video düzenleme programları hakkında teknik bilgiler veren Mustafa Enes TOPAL, sosyal medyada etkili video kullanımına yönelik ufuk açıcı detaylar aktardı. Sosyal medya programlarını etkili kullanmak için dikkat edilmesi gereken kuralları Halit ÇUKURYURT anlattı. Halit ÇUKURYURT, konuşmasında sırasıyla facebook, twitter, instagram programlarını ayrıntılı olarak analiz etti. Bu programları kullanırken yüklencek resim formatlarından kullanılacak dil kurallarına kadar bir çok inceliği salondakilerle paylaştı. İletişim ve Medya eğitimleri aralarında çay, kuru pasta ve yemek ikramları yapıldı. Bazı sunumlara İnsan ve Medeniyet Hareketi yönetim kadrosundan ziyaretçiler de iştirak etti. Medya eğitimlerini ziyaret eden İMH Teşkilatlanma Başkanı M. Fesih KAYA, salondakilere kısa bir selamlama konuşması yaptı.İleşitim ve Medya eğitiminin sonunda Eğitimci Ebubekir DİLEKÇİ, Sosyal Medya Dili ve Sosyal Medya Ahlakı konularında bilgiler verdi. Sosyal medyada kullanılacak dilin önemine dikkat çeken Ebubekir DİLEKÇİ, dikkat süresinin gittikçe azaldığı günümüzde sosyal medyada çabuk okunan, etkili ve vurucu cümleler kullanmak gerektiğini belirtti. 

Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Orhan
    17-02-2019

    Emeği geçenlerden Allah razı olsun, geç kalınmış fakat iletişim arına çok faydası olacağına inandığım bir çalışma olmuş, büyüterek devam etmeli, başta Cem kardeşime ve ekibindeki tüm kardeşlerime teşekkür eder, başarılar dilerim.