Sosyal Ağ

 

Günün Fotoğrafı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Beni Haberdar Et!

Yazarlar

Alıntı Yazılar

Medeniyet TV

GENÇ HAREKET

Yeni Anket

İMH Konya, 'Sözünde Duranlar' Başlıklı Program Düzenledi.

01-01-2019

Mücadele azmi ve kişilikleriyle bizlere örnek olan şahsiyetler İMH Konya Karatay temsilciliğinde anlatıldı.
29 Aralık Cumartesi günü İMH Konya Karatay temsilciliğinde gerçekleştirilen programda Metin YÜKSEL, Bahattin YILDIZ, Hayati ÜSTÜN ve Meryem CEMİLE'nin hayatları anlatıldı. Programın başında İMH Konya Karatay Temsilcilği başkanı Muhammet Ali AYGÜMÜŞ kürsüye çıkarak misafirlere hoşgeldiniz konuşması yaptı. Daha sonra konuşmacı olarak programa katılan misafirler kürsüye davet edildi.

Konya İl Müftüsü Ahmet POÇANOĞLU, Metin YÜKSEL'i, 
Prof. Dr. Mustafa ÖZEL, Bahattin YILDIZ'ı; İMH Genel Sekreteri Mehmet BULAYIR, Hayati ÜSTÜN'ü; İMH Konya Başkanı Adem CEYLAN, Meryem CEMİLE'yi anlattı.İlk olarak Konya İl Müftüsü Ahmet PAÇONOĞLU söz alarak Metin YÜKSEL'in hayatını ve mücadelesini anlattı. 1970 yıllarda İslami hassasiyete sahip olan gençlerin ilk olarak MTTB çatısı altında bir araya geldiğini anlatan POÇANOĞLU daha sonra kurulan Akıncılar Derneğinin gençlik yapılanmasının merkezini oluşturduğunu ifade etti. Akıncılar teşkilatında Metin YÜKSEL'in aldığı lider kişiliğe dikkat çeken Ahmet PAÇANOĞLU, Metin YÜKSEL'in şehadetine kadar mücadele azmini hiç bırakmadığını söyledi. Daha sonra kürsüye gelen Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mutsafa ÖZEL,
Bahattin YILDIZ'ı bir ağabey kılan özelliklerini anlattı. Onun Sivas'ta başlayan, İzmir'de, Erzurum'da, İstanbul'da, Afganistan'da ve tüm İslam dünyasında süren hayat serüveninden bahsetti. Mustafa ÖZEL, Bahattin YILDIZ'ın sadece Türkiyeli müslümanların dertleriyle dertlenmediğini yüreğinde tüm İslam ümmetinin dertlerini taşıdığını söyledi.Bahattin YILDIZI'ın bir çok konuda kendini yetiştirdiğini belirten Mustafa ÖZEL, onun sporculuğundan yazarlığa kadar bir çok alanda öncü bir insan olduğundan söz etti. Bahattin YILDIZ'ın Şehid olduğu Afgan dağlarına olan sevdasını anlatan Mustafa ÖZEL: "Kutlu bir yolculuğa çıkanlar elbet kutlu bir menzile varır" diyerek konuşmasını sonlandırdı. Daha sonra kürsüye gelen İMH Genel Sekreteri Mehmet BULAYIR, Hayati ÜSTÜN'ün örnek yaşamını ve derviş kişiliğini anlattı. 
Mehmet BULAYIR konuşmasına başlarken Hayati ÜSTÜN'ün mühendis bir işadamı olduğunu; ancak onu herşeyden önce bir derviş olduğunu söyledi. Gönülden Allah'a (c.c.) tevekkül eden Hayati ÜSTÜN'ün para pul ve ihtişamla işinin olmadığını söyleyen Mehmet BULAYIR, zengin olmasına rağmen münzevi bir hayat sürdüğünü ve elindeki ekonomik imkanları başta ülkemizde bulunan ihtiyaç sahibi kimseler olmak üzere tüm dünyadaki müslümanların ihtiyaçları için harcadığını anlattı.Son olarak kürsüye gelen İMH Konya Başkanı Adem CEYLAN, Meryem CEMİLE'nin anlattı. Adem CEYLAN, Amerika'da dünyaya gelmesine rağmen sonradan İslam'ı tercih eden Meryem CEMİLE'nin hepimize örnek olması gerektiğini söyledi. Adem CEYLAN, hayatı boyunca İslam dinine hizmet etmek için var gücüyle çalışan bir kadın, bir anne, bir eş örnekliği koyan olan Meryem CEMİLE'nin özellikle Pakistan'da faaliyet gösteren Cemaati İslami içindeki yerine dikkat çekti.Programın sonunda İMH Konya Karatay temsilciliği adına programa katılan konuşmacılara hediye takdim edildi. Birlikte çektirilen hatıra fotoğrafıyla program sona erdi. 
 
Yorum Yaz


E-posta :


saklı tutulacaktır

İsim :


Yorumunuzun yanında gösterilir

Yorumu Gönder

Mevcut Yorumlar

  • Gönderilmiş hiç yorum yok. İlk yapan siz olun!